1 3. KoHekties. Binnen het totaal van het gemeenschappelijk bibliotheekbezit waren, zijn en zullen ook in de nabije toekomst boeken het belangrijkste mate- riaal zijn. Ondanks de naoorlogse vernieuwingen in audio-visuele en eiek- tronische kommunikatiemedia kan voor het lezen van het gedrukte woord een voortdurend stijgende belangstelling gekonstateerd worden. De rijkskriteria van 1976 zijn minimum-normen, volgens welke Heemstede ten minste over 53.000 banden dient te beschikken. Dit aantal werd al in 1977 bereikt; intussen is het aantai gestegen tot ruim 60.000. Dankzij een struk turele verhoging van de boekenpost, ingaande 1979, kon het bestand uitge- breid worden, zodat thans beter dan voorheen aan de vraag kan worden vol- daan, ofschoon voor bepaalde boeken wachttijden onvermijdelijk zijn. Naast boeken is ook de zogenaamde dokumentatie (brochures, folders, pam- fletten, knipsels e.d.) aanzienlijk toegenomen; het is onlangs uitgebreid met een abonnement op "aktuele thema's" uit dag- en weekbladen en een retrospektieve 1iteraire knipselkrant. Ook de dokumentatie ten behoeve van kinderen - opgesteld in de jeugdbibliotheek - krijgt meer aandacht dan voorheen. Van dit soort materiaal wordt in het bijzonder door scholieren - v°or spreekbeurten, werkstukken e.d. - een frekwent gebruik gemaakt. Voorts bevinden zich redelijke aantallen naslagwerken (ca. 1500) in de studiezaalevenals tijdschriften en kranten (ca. 300) in de leeszaal. Met ingang van oktober 1980 is een kleine serie diareeksen (ongeveer 200) aan het bezit toegevoegd, opgesteld op onderwerp tussen het boekenbezit. Het ligt in de bedoeling deze serie geleidelijk uit te breiden tot ten- minste 500. Een eerste indruk is dat een redelijke belangstelling aanwe- zig vo°r dit soort uitieenmateriaalNa enige jaren ervaring met het aanschaffen, inwerken en uitlenen van diaseries zal in de periode 1983- 1985 nagegaan worden of het zinvol is 8 en 16mm-films in het bezit op te nemen. Hetzelfde geldt ten aanzien van videobanden. Overigens is het nu al mogelijk videobanden, voor privé-educatief gebruik, via de plaatselij- ke openbare bibliotheek te lenen bij de Landelijke Bibliotheek Centrale. Do°r het op de markt verschijnen van verschillende video-systemen zal een probleem kunnen ontstaan met betrekking tot de te kiezen videobanden. Enkele openbare bibliotheken in ons land, met een speciale rijkssubsidie, die funktioneren als experimentele mediatheken, hebben gunstige ervaringen met de vraag naar en de uitleen van videobanden. 2e afd. 29 januari 1981

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 5