4e afd- 29 januari 1981 21 gesteld dat een meerderheid van de bewoners vöör inrichting als woonerf is (56,3% vöör volledig woonerf; 12,5% vöör gedeeltelijk woonerf). Van degenen die tegen een woonerf zijn, zegt 60% vôör de andere plannen te zijn; de overige 40% (d.i. 9,6% van alle inzenders) zegt om uiteenlopende redenen tegen alle plannen te zijn. Mede gelet op deze uitslag, zijn wij van oordeel dat de voorkeur moet wor- den gegeven aan het plan 1A, dat naast de vernieuwing van alle riolering voorziet in de inrichting van alle wegen als woonerf. Dit plan ligt voor u ter inzage. Ter toelichting delen wij u het volgende mede. Alle bestrating zal op één niveau liggen, dat circa 12 cm hoger ligt dan de toegangswegen. Het woonerf zal bereikbaar zijn via plaatselijke verla- gingen in de aangrenzende trottoirs. Bij de uitmondingen van de woonerf- straten op de Binnenweg zijn extra voorzieningen aangebracht, zoals plant- vakken en palen, om de toegang tot het woonerf te accentueren. Naar ver- wachting zal dan in het woonerf het parkeren van het op de Binnenweg winke lende publiek tot een minimum worden beperkt. Het voor auto's beschikbare rijgedeelte wordt versmald, maar zal nergens smaller dan 3 meter zijn. Het rijgedeelte is in vakken verdeeld die ten opzichte van elkaar versprin gen. Door dit verspringen van de wegas moet het rijdende verkeer "zigzag- gend" door het woonerf rijden, waardoor de snelheid zal afnemen. Op de plaatsen waar de wegvakken ten opzichte van elkaar verspringen zijn pla- teau's ontworpen, die zodanig zijn verhard dat het verkeer eraan wordt her- innerd zich in een woonerf te bevinden. Het oppervlak van de plateau's is voor kinderen onaantrekkelijk om op te spelen. Op diverse plaatsen zijn kleine parkeergebieden ingericht waarop 4 tot 13 auto s haaks op de rijweg geplaatst kunnen worden. De overige parkeergele- genheden zijn als langsparkeerplaatsen ingericht. De parkeerplaatsen worden afzonderlijk aangegeven en gemarkeerd door een zogenaamde parkeer (P) tegelParkeren is alleen op de aangegeven plaatsen toegestaan. Het totale aantal parkeerplaatsen zal 349 zijn. Waar mogelijk zijn in de straten plantvakken geprojekteerd. Door de gerin- ge breedte van de straten is de plaatsingsmogelijkheid beperkt. In eerste instantie is aan plantvakken gedacht naast wegkruisingen, als markering van wegasverspringingen en parkeerplaatsen. Het straatmeubilair, zoals palen en dergelijke, zal in overleg met de bewo- -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 90