4e afd. 26 februari 1981 UITGANGSPUNTENNOTA INSPRAAK 27 Heemstede 10 februari 1981. Aan de raad, Overeenkomstig punt 5 van de beleidsintenties voor de lopende zittings- periode van uw raad doen wij u hierbij toekomen een ontwerp-uitgangs- puntennota inspraak, vergezeld van een proeve van een "verordening houdende richtlijnen voor de inspraak in de gemeente Heemstede". Een voorontwerp-nota uitgangspunten is op 17 maart 1980 behandeld door de commissie .voor algemene bestuurszaken; daarbij zijn enkele wijzigin- gen voorgesteld, welke door ons college zijn aanvaard. Een gewijzigde concept-nota is vervolgens gepubliceerd, waarbij gelegenheid is gegeven zich over dat concept uit te spreken. Schriftelijke reacties zijn ontvangen van de commissie planvoorberei- ding specifiek welzijn, de vyijkraad Geleerdenwijk, de wijkraad Rivieren- wijk en vier inwoners. De reacties, welke voor u ter inzage liggen.zijn behandeld in een openbare vergadering van genoemde raadscommissie op 8 december j.l. Overeenkomstig het advies van die commissie menen wij dat de nota op enkele punten dient te worden gewijzigd en aangevuld. In de eerste plaats is het gewenst in de proeve van de inspraakverorde- ning een bepaling op te nemen over het ontbreken van (voldoende) inspraak; deze bepaling zou kunnen luiden dat degenen die klachten hebben over het ontbreken van (voldoende) inspraak, zich schriftelijk tot uw raad kunnen wenden. Verder is gebleken dat de indruk soms bestaat dat volgens de nieuwe rege- ling over alle onderwerpen een uitgebreide inspraakprocedure zal worden gevolgd. Dit is niet juist, zoals o.m. blijkt uit het gestelde onder 1. van de nota:"de inspraak kan op verschillende manieren geleverd worden: van het spreekrecht bij commissievergaderingen tot deelname in overleg- of werkgroepen met de ambtenaren. Hierbij tekenen wij aan dat de inspraak welke zich beperkt tot spreekrecht bij eén commissievergadering, niet is opgenomen in een modelals bedoeld onder punt 11 van de nota, aangezien hier slechts in beperkte mate sprake is van een inspraakprocedure. Wij geven u in overweging met de uitgangspuntennota, aangevuld zoals hier- voor 1s aangegeven, in te stemmen, - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 5