4e afd. 25 juni 1981 NIEUWBOUW KLEUTERSCHOOL BIJ VOORWEGSCHOOL 71 Heemstede, S juni 1931. Aan de raad, Overeenkomstig ons voorstel d.d. 8 mei 1973, nr. 58, besioot u in uw ver- gadering van 24 mei d.o.v. ten behoeve van de openbare kleuterschool "De Bijenkorf" op een terrein aan de Laan van Insulinde een nieuw gebouw te doen oprichten, bestaande uit twee werklokalen en één speellokaal. O.m. met het oog op de toekomstige integratie van kleuteronderuijs en Iase 1 onderwijs kwam al kort na het nemen van dat besluit de gedacnte naar voret de nieuwe kleuterschool zo dicht mogelijk bij de Voorwegschool te bouwen. I Het zoeken van eert geschikte plaats heeft zeer veel tijd gekost. Uiteinde- I lijk bleek het echter, dank zij de medewerking van het bestuur van het 3n-1 stituut voor Epilepsiebestrijding "Meer en Bosch", mogelijk de nieuwbouw te realiseren op het speelterrein van de Voorwegschoolgenoemd bestuur verklaarde zich nameiijk bereid tot verhuur van grond welke kan dienen voor vervangend speelterrein. De voorbereiding ondervortd verder stagnatte o.m. door de circulaire d.d. 22 december 1978 van de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, waarin goedkeuring van nieuwbouwplannen door deze staatssecretaris is voorgeschreven. Deze goedkeuring werdverkregen op 26 februari 1930. Nadat het ministerie van Financiën bij brief van 14 juli 1980 een (voorlopige) beslissing had genomen omtrent de aanvaard- bare kosten van de verbouwing van de Voorwegschoolwelke vocr de nieuw- bouw noodzakelijk is, hebben wij een bouwplan met begroting van kosten ter goedkeuring ingezonden aan de inspektrice van het kleuteronderwijs en van het lager onderwijs. Deze goedkeuring is op 26 mei j.l. verleend. Blijkens de voor u ter inzage gelegde tekeningen cmvat de nieuwbouw twee werklokalen en één speellokaal. Verder zal op de plaats van de was-endcucht ruimto en de kleedruimte bij de. gymnastiekzaal een "integratie-hal" gemaal: worderi; nieuwe was- en doucheruimte en kleedruimte kan gemaakt worden- bo- ven de "integratiehal De kosten van de nieuwbouw er. de verbouwing worden volgens de mede ter in- zage gelegde begrotingen geraamd op i 893.300, Hierin zijn begrepen de kosten van de voorzieningen welke door de inspektie noodzakelijk worden geacht (veiligheidsglas in en naast de deuren en buitenzonwering)

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 1