2e afd. 25 juni 1981 BOUW 30 APPARTEMENTEN WIPPERPLEIN 75 De raad van de gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 9 juni 1981, alsmede het advies van de commissie voor de Volkshuisvesting en Ruimte- lijke Ordening; gelet op de desbetreffende bepalingen van de woningwet, het besluit gel- delijke steun volkshuisvesting en de beschikking geldelijke steun huurwo- ningen 1975; BESLUIT I. aan de r.k. woningbouwvereniging "St. Joseph", gevestigd te Heemstedfi te verkopen een gedeelte ter grootte van 1121 m2 van het perceel kJ dastraal bekend gemeente Heemstede, sektie A, nummer 5490, welk op d« bij dit besluit behorende tekening nr. 1.74.7.3. is aangegeven, zulks tegen de prijs van f 270.000,-- en onder de voorwaarden en bepalinger welke zijn vermeld in de mede bij dit besluit behorende voorlopige koopakte. II. Ten behoeve van de stichting van 30 appartementen aan het Wipperplein uit 's rijks kas aan te vragen en te aanvaarden: a. een voorschot ter financiering van de stichtingskosten, groot f 2.573.991,--, af te lossen in 50 jaren en tegen een door de mini ter van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening nader te bepalen rentepercentage; b. een jaarlijkse bijdrage in het exploitatietekort. III. Na ontvangst van het onder II vermelde voorschot of gedeelten daarvan deze te verstrekken aan de r.k. woningbouwvereniging "St. Joseph" te Heemstede, toegelaten als vereniging uitsluitend werkzaam in het be- lang van de volkshuisvesting, tegen dezelfde rente en met een gelijk amortisatieplan als voor de gemeente ten opzichte van het rijk geldt. IV. Te bepalen dat het verlenen van het onder III genoemde voorschot ge- schiedt onder de algemene voorwaarden en bepalingen voor het verstrek- ken van geldleningen aan toegelaten instellingen, als bedoeld in de -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 27