5e afd. 25 juni 1981 77 SUBSIDIËRING STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING AAN BLINDE EN SLECHTZIENDE VOLWASSENEN Heemstede, 22 april 1981. Aan de raad, De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening aan Blinde en Slechtziende Volwassenen heeft bij brief d.d. 27 februari 1981 een verzoek om een perio- diek súbsidie ingediend. Met het verzoek wordt beoogd om voor 1980 (envol- gende jaren) een subsidie van f 20,per jaar te verkrijgen voor elkevol- wassen blinde of slechtziende uit Heemstede, die door de stichting wordt begeleid. In 1980 werd een persoon door de stichting begeleid. Het doel van de stichting is hulpverlening aan blinde en slechtziende vol- wassenen. Veelal gaat het daarbij om personen, die op latere leeftijd blind of slechtziend zijn geworden. Deze mensen hebben grote aanpassingsmoeilijk- heden. In veel gevallen is het noodzakelijk bij de mensen thuis therapeu- tische hulp te verlenen. De hulp van de stichting is er op gericht om per- sonen zo mogelijk in staat te stellen weer zelfstandig deel te nemen aan het maatschappelijk verkeer. De stichting wordt door het ministerie van cultuur, recreatie en maatschap- pelijk werk gesubsidieerd. Dit subsidie bedraagt 80% van het goedgekeurde exploitatietekort. De resterende financiën worden verkregen middels subsi- dies van provincies en gemeenten, alsmede uit partikuliere bronnen. Uit informatie bij de gemeente Haarlem bleek, dat Haarlem geen subsidie aan de stichting verstrekt, omdat er geen "aanwijsbaar Haarlems belang" zou zijn en omdat landelijk opererende verenigingenresp. verenigingen met een landelijk draagvlak in beginsel volledig door de rijksoverheid gesubsidieerd zouden moeten worden. Gesteld kan worden, dat de problematiek van blinden en slechtzienden een duidelijk specifiek karakter heeft. De hulpverlening dient daar op afge- stemd te worden. Het ligt voor de hand, dat een dergelijk gespecialiseer- de hulpverlening aan uit Heemstede afkomstige volwassenen, die blind of slechtziend zijn, het draagvlak van Heemstede te boven gaat. Daaruit hoeft echter met te worden geconcludeerd - zoals Haarlem kennelijk wel heeft ge- daan -, dat met de hulpverlening in kwestie geen aanwijsbaar Heemsteeds -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 31