5e afd 25 juni 1931 77 belang wordt gediend. Gelet op de belangrijke betekenis van de aktivitei- ten van de stichting en de aanwezigheid van een Heemsteeds belang te de- zer zake, lijkt het gewenst aan het subsidieverzoek te voldoen. Overigens zou in dat verband een voorbehoud gemaakt kunnen worden. In september 1980 is het ontwerp van de rijksbijdrageregeling maatschappe- lijke dienstverlening FASE I gepubliceerdDeze r.b.r. zal waarschijnlijk met ingang van 1-1-82 in werking treden. De r.b.r. verplicht de rijks-pro- vinciale en gemeentelijke overheid tot planning en bevordert een duidelij- ker afbakening tussen de beleidsterreinen van de drie overheden. In het ka- der van de planning zal de afbakening van beleid en voorzieningen zodanig kunnen zijn, dat het adagium uit de "Knelpuntennota"namelijk "wie het be- leid bepaalt, betaalt" doorgevoerd kunnen worden. In dat licht bezienlijkt er voor subsidiëring van een organisatie, die landelijk opereert, geen plaats. De subsidieaanvrage is overigens te laat ingediend, doch dit hoeft geen beletsel voor toekenning van de aanvrage te zijn in dit gevalomdat: - de stichting voor de eerste keer subsidie aanvraagt en nog niet voldoen- de op de hoogte was met de Heemsteedse procedures; - het bedrag gering van onivang is; - het door de stichting gehanteerde systeem van aanvragen afwijkt van het algemeen in Heemstede geldende. Wij stellen u dan ook voor het gevraagde subsidie voor 1980 en volgende ja- ren te verlenen, onder het voorbehoud dat herbezinning op subsidieverlening aan landelijk opererende organisaties zal plaatsvinden, zodra de rijksbij- drageregel ing maatschappel ijkedienstverlening in werking is getreden. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H. van den Hoek. O.R. van den Bosch. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 32