de a'd- 25 juni 1981 78 sidieverordening zijn als volgt; Artikei 2, lid 2. Wij stellen voor dit lid als volgt te redigeren: "De raad is bevoegd êên of meer bepalingen van deze verordening en/of van de bijzondere verordeningen in bijzondere gevallen niet van toepassing te verklaren en/of nadere voorwaarden aan de subsidieverlening te ver- binden". De raad wordt door aanbrenging van die wijziging dus bevoegd nadere voor- waarden te steilen in bijzondere gevallen. In verschillende artikelen van deze verordening wordt ons college bevoegd verklaard nadere voor- waarden te stellen over een in het desbetreffende artikel genoemd onder- werp. Om te bewerkstel 1 igen, dat de verordening flexibel kan worden toe- gepast, achten wij het - medegeziende aanvangsfase waarin het welzijns- beleid zich bevindt - gewenst, dat de raad de bevoegdheid heeft nadere voorwaarden te stellen in (nu nog niet voorzienbare) bijzondere gevallen. In de gevallen, waarin op dit moment voorzienbaar is, dat de bevoegdheid tot het stellen van nadere voorwaarden gewenst is, is deze bevoegdheid aan burgemeester en wethouders verleend in de desbetreffende artikelen. Artikel 7, 1id 1. Een minderheid van ons college wenst dit lid te schrap- Pen U1't de verordening. Deze minderheid acht het categorisch uitzonderen van Poütieke partijen, van onderdelen daarvan of van daaraan verbonden orgamsaties, van gemeentelijk subsidie, ongewenst. Deze minderheid meent, dat subsidieverlening aan die organisaties voor bepaalde aktiviteiten niet bij voorbaat onmogelijk gemaakt behoeft te worden. De meerderheid van ons college is het eens inet de gemaakte uitzonderingen met de daarover in de toelichting op de ontwerp-verordening gegeven motieven. Artikel 19. Het in het ontwerp voorgestelde eerste lid van dit artikel luidt als volgt: "op de subsidie-aanvrage wordt voorlopig beslist bij de vaststelling van het programna". De jurisprudentie, die zich in dit ver- band ontwikkelt gaat een richting op, waarbij de beslissingen van de raad 1n het kader van de vaststelling van het programma als beschikkingen in die zin van de wet AROB worden aangemerkt. De schriftelijke mededeling van ons college, bedoeld in lid 4 van dit artikel zal - met name indien nadere voorwaarden door ons college worden gesteld - ook als beschikking in de Zln van de wet AROB worden aangemerkt. In dergelijke gevallen is het derhalve bij de huidige redaktie mogelijk, dat voor êën subsidie-aan- -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 36