•m 5e afd. 25 juni 1981 ONTMERP ALGEHEWE SUBSIÜIE-VERORDENING SPiîCIFIEK WELZIJN. Hoofdstuk I. Begrippen. Artikel 1 In deze verordening wordt verstaan onder: a. minister: de minister, in het bijzonder belast rnet de desbetreffende taak van specifiek welzijn b. raad: de gemeenteraad van Heemstede c. burgemeester en wethouders: burgemeester en wethouders van Heem- stede zorg e. comrnissie: de commissie planvoorbereiding specifiek welzijn f. plan: een door de raad vastgestelde nota, waarin voor een periode van 4 jaren de grote lijnen van het beleid op het gebied van het specifieke welzijn, worden omschreven. g. programmaeen door de raad vastgestelde nota, waarin wordt aange- geven op welke wijze een aanbod van activiteiten er, voorzieningen op het gebied van specifiek welzijn wordt gerealiseerd in een bepaald jaar. h. specifiek welzijn: het welbevinden en de ontplooiing van de burger, voorzover deze worden bevorderd door zorg, edu- catie en recreatie. i. subsidie: door de gemeente aan een organisatie verleende geidelijke bijdrage ten behoeve van activiteiten en voorzieningen, als bedoeld in het programma. j. organisatie: elke instelling of groep van personen, die als doel heeft zonder winstoogmerk de belangen van ideële en/ of materiële aard, welke ook in het belang van de plaatselijke gemeenschap zijn, te behartigen. k. personeeldegenen, die op grond van een arbeidsovereenkomst of een overeenkomst tot het verrichten van enkele diensten, dan wel als ambtenaar, een functie uitoefenen in dienst van, dan wel ten behoeve van, een organisatie. 1. vrijwilliger: degene, die een functie uitoefent ten behoeve van een organisatie, zonder dat de organisatie ten aan- zien van hem tot enige tegenprestatie is verplicht. m* bijzondere verordening: een verordening, die voor een daarin omschreven gedeelte van het specifieke welzijn regelen stelt in afwijking van of ter aanvulling op die, gegeven bij deze verordening. n. activiteit: activiteit, gericht op het welbevinden en de ontplooi- îng van de burger, voorzover deze worden bevorderd door zorg, educatie en recreatie. - 7 - d. raadscommissie: de raadscommissie voor welzijn en maatschappelijke

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 41