5e afd. 25 juni 1981 78 3. Jaarlijks dient het bestuur van de organisatie verslag te doen over het democratisch functioneren van de organisatie. 4. Indien en voorzover door of vanwege de minister terzake van het democratisch functioneren nadere regelen worden gesteld, treden deze regelen in de plaats van de leden 1 t/m 3 van dit artikel. Hoofdstuk V. Personeel Artikel 12 1. Personeel moet over een zodanige kennis en ervaring beschikken, dat een verantwoorde uitoefening van hun functie gewaarborgd is. 2. In de gevallen waar dit van toepassing is, geschiedt de beoorde- ling hiervan aan de hand van de daarvoor door of vanwege de minis- ter gestelde regelen. Artikel 13 De arbeidsvoorwaarden van personeel moeten overeenkmen met de ter- zake door of vanwege de minister gestelde regelen, indien en voor- zover de gemeente een rijksbijdrage krijgt ter bekostiging daarvan. Artikel 14 1. De subsidiabele personeelsformatie wordt door de raad vastgesteld, gelijktijdig met de vaststelling van het programma. 2. De vervulling van vacatures en de wijzigingen in functies van personeeldat op grond van een arbeidsovereenkomst een functie uitoefent in dienst van de organisatie, behoeven de goedkeuring van burgemeester en wethouders. 3. Het aangaan van een arbeidsovereenkomst behoeft de goedkeuring van burgemeester en wethouders. Hoofdstuk VI. Accommodatie. Artikel 15 1. Accommodatieswelke mede met financiële inspanning van de overheid tot stand zijn gekomen of beschikbaar zijn gesteld, dienen in prin- cipe gebruikt te worden overeenkomstig het doelwaarvoor de accommo- daties tot stand zijn gekomen of beschikbaar zijn gesteld. 2. Organisaties, die gebruik maken van accommodaties, bedoeld in het vorige lid, dienen bereid te zijn, deze beschikbaar te stellen aan andere organisaties, mits dat de eigen doelstelling en/of eigen activiteiten niet belemmert of benadeelt. '3. Accommodaties dienen voor de uitvoering van het werk geschikt en toegerust te zijn en waar mogelijk bruikbaar voor de in zijn bewegin- gen beperkte mens. Hoofdstuk VII. Methoden van subsidiëring. Artikel 16 1. De subsidies worden onderscheiden in: a. periodieke subsidies; b. eenmalige subsidies; c. waarderingssubsidies. - 10 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 44