5e afd 25 juni 1981 •78 2. Periodieke subsidies zijn jaarlijkse bijdragen, die afhankeiijk zijn van: a. het saldo van uitgaven en inkomsten van een activiteit; b. het saldo van bepaalde uitgaven en inkomsten van een activi- teit en het saldo van bepaalde uitgaven en inkomsten van de organisatie, die deze activiteit uitvoert; c. het nadelig exploitatiesaldo van een organisatie; d. het aantal leden, aantal deelnemers, aantal inwoners van de ge- meente, aantal verleende diensten of geleverde prestaties, een bepaalde kostensoort, dan wel een combinatie daarvan. 3. Eénmaligesubsidies zijn eenmalige bijdragen in: a. de kosten van eenmalige activiteiten; b. de kosten van: 1. bouwen, verbouwen en aankopen van in Heemstede gelegen gebou- wen en lokaliteiten; 2. de kosten van inrichting van in Heemstede gelegen gebouwen en lokaliteiten; 3. de kosten van verwerving van duurzame goederen. 4. Waarderingssubsidies.zijn de bijdragen, die als donatie of subsidie worden verleend, uitsluitend ter erkenning dat een organisatie een doel nastreeft, dat volgens de gemeente waardering verdient. Hoofdstuk VIII. Aanvragen van subsidie. Artikel 17 1. Een subsidieaanvraag moet schriftelijk bij burgemeester en wethou- ders worden ingediend. 2. Een subsidieaanvraag dient uiterlijk voor 1 april voorafgaande aan het kalenderjaar, waarvoor subsidie wordt gevraagd, te worden inge- diend. 3. Bij een subsidieaanvraag moeten tenminste de volgende gegevens wor- den overgelegd: a. voorzover van toepassing de statuten, de stichtingsakte en het reglement van de organisatie, zoals deze luiden op het ogenblik van indiening van de aanvraag, tenzij burgemeester en wethouders reeds over deze stukken beschikken; b. voorzover van toepassing een nominatieve opgave van het perso- neelde functies van het personeel, bedoeld in artikel 14, tweede lid en een gespecificeerd overzicht van de personeels- kosten c. een begroting, voorzien van een duidelijke toelichting; d. een werkprogramma voor het volgende kalenderjaar, op basis waar- van de activiteiten worden uitgevoerd. 4. Een organisatie, die voor subsidie in aanmerking is gebracht of in aanmerking wenst te kornen, dient voor 1 april tevens de volgende bescheiden over te leggen: a. een door het bestuur ondertekende rekening van inkomsten en uit- gaven, alsmede een balans van het voorgaande jaar, voorzien van een toelichting; b. een verslag van haar werkzaamheden van het voorgaande jaar; c. een op a van dit lid betrekking hebbend verslag van een kascon- trolecommissie of, voorzover verlangd door burgemeester en wet- houders, een verklaring vari een register-accountant. - 11 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 45