5e afd. 25 juni 1981 78 Hoofdstuk XV. Beëindiging en verlaging van het subsidie. Artikel 27 1P Burgemeester en wethouders kunnen het subsidie verlagen, het ver- leende subsidie of de daarop uitgekeerde voorschotten geheel of gedeeltelijk terugvorderen en/of de organisatie van verdere subsidie uitsluiten indien: a. de organisatie aan de bij of krachtens deze verordening of de bijzondere verordeningen gestelde regelen, niet of in gebrekkige mate voidoet; b. de organisatie opzettelijk onjuiste gegevens verstrekt welke, indien zij juist waren geweest, tot afwijzing van de subsi- dieaanvraag zouden hebben geleid, dan wel tot toekenning van een iager bedrag of het stellen van andere voorwaarden. 2. De desbetreffende organisatie, de commissie en de raadscommissie worden gehoord alvorens het vorige lid wordt toegepast. Artikei 28 Een beschikking tot stopzetting, vermindering en terugvordering der subsidie of uitsluiting van de subsidieverlening regelt tevens de gevolgen daarvan. De organisatie wordt zoveel mogelijk in staat gesteld haar op grond van de reeds verleende subsidies aangegane redelijke verplichtingen behoorlijk na te kornen. Hoofdstuk XVI. Liquidatie. Artikel 29 1. Indien een organisatie voornemens is te besluiten tot liquidatie van de organisatie wordt de raad hiervan in kennis gesteld. 2. Bij liquidatie van een organisatie is deze aan de gemeente een ver- goeding verschuldigd, welke door de raad naar redelijkheid en bil- lijkheid wordt vastgesteld. 3. Tot liquidatie wordt niet overgegaan voordat de raad de in het vo- rige lid bedoelde vergoeding heeft vastgesteld. Hoofdstuk XVII. Slot- en overgangsbepaiingen. Artikel 30 Op een subsidieaanvraag, die is ingediend voor het tijdstip waarop deze verordening in werking treedt en waarmee beoogd wordt subsidie te verkrijgen voor het jaar 1982 is deze verordening van overeen- komstige toepassing. Artikel 31 In alle gevallen waarin deze verordening en/of de bijzondere veror- dem'ngen niet voorzien of onduidelijk zijn, beslissen burgemeester en wethouders, gehoord de commissie en de raadscommissie een en ander mede na overleg met de betrokken organisatie. Artikel 32 Deze verordening kan worden aangehaald als "algemene subsidieverorde- ning specifiek welzijn." Artikel 33 Deze verordening treedt in werking met ingang van 1 januari 1982.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 49