5e afd. 25 juni 1981 78 met een eenvoudige procedure van aanvragen etc.terwijl verder be- palingen betreffende personeelsformatie, accommodaties etc. niet van toepassing zijn verklaard. flrtikel 3 în het eerste iid wordt aangeduid, dat de verordening algemene rege- len bevat, waaraan organisaties, die activiteiten aanbieden, die behoren tot de in de bijzondere verordeningen genoemde'werksoorten moeten voldoen. Het tweede lid geeft aan dat in de bijzondere verordeningen per werk- soort regelen kunnen worden gesteld, die afwijken van de algemene verordening. Dit maakt het mogelijk de bijzondere verordeningen af te stemmen op de werksoort in kwestie. Per werksoort kunnen b.v. af- zonderlijke kwaliteitseisen en verschiîîende methoden van subsidië- ring gewenst zijn. Artikeî 4 Deze bepaling is voorgeschreven in de rijksbijdrageregeling sociaal- cultureeî werk. Het lijkt gewenst om deze bepaling ook van toepassing te doen zijn voor andere terreinen van specifiek welzijn, waarop de algemene ver- ordening van toepassing wordt. Artikel 5 In het eerste lid is neergelegd, dat organisaties, die voor subsidie in aanmerking wensen te komen in beginsel over recntspersoonlijkheid dienen te beschikken. Om te bewerksteîligen, dat organisaties b.v. in een aanvangsfase gesubsidieerd kunnen worden zonder dat zij over rechtspersoonlijkheid bezitten, is in het tweede lid de mogeîijkheid opgenomen, dat de raad ontheffing verleent. flrtikel 6 De activiteiten, die worden georganiseerd dienen open te staanvoor elke inwoner uit Heemstede. Dit betekent o.a., dat Heemsteedse in- woners niet als lid of deelnerner kunnen worden geweigerd. Uel is het mogelijk, dat de organisatie om praktische redenen een deelnernersstop invoert. Voorts komt het vaak voor, dat de organisaties zich richten op één of meerdere doelgroepen. In dat geval zal de activiteit in de regel alleen voor deze doelgroep toegankelijk kunnen zijn. flrtikel 7 Het eerste lid zondert politieke partijen en daaraan verwante organi- saties uit van subsidiëring. Politieke partijen worden door de rijks- overheid gesubsidieerd. Dit subsidie kunnen zij o.a. besteden aan de uitvoering van plaatselijke activiteiten op het gebied van specifiek welzijn. Afzonderlijke subsidieverlening door de gemeente voor die activiteiten van politieke partijen wordt om die reden ongewenst ge- acht. Activiteiten van kerkgenootschappen, in het kader van de eredienst zijn in het tweede lid uitgezonderd van subsidiëring. Daarmee is aan- sluiting gezocht bij het bepaalde in de rijksbijdrageregeling sociaal- - 17 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 51