5e afd. 25 juni 1981 78 flrtikel 10 Het programma wordt vastgesteld na vaststeiiing van de gemeentebegro- ting. Het programma geeft aan welke voorlopige subsidies in een be- paald jaar zulien kunnen worden verstrekt. Uiteraard zulien daarbij de grenzen van de gemeentebegroting in acht worden genomen. De vaststelling van het definitieve subsidie vindt plaats, nadat de organisatie de rekening van inkomsten en uitgaven etc. heeft overge- legd. Inmiddels is de beslissing over de goedkeuring van de gemeentebegro- ting genomen. Bij de vaststelling van het definitieve subsidie wordt daarmee rekening gehouden. Verlening van definitief subsidie is slechts mogelijk, als de gemeentebegroting of begrotingswijziging is goedgekeurd. Overigens geldt voor waarderingssubsidies, dat deze worden vastgesteld bij de vaststelling van het programma. De uitbe- taling daarvan kan gelijk plaatsvinden. Er is dus geen sprake vari een voorlopige en definitieve vaststelling van waarderingssubsidies. flrtikel 11 In de eerste drie leden van dit artikel worden enkele regels voor het democratisch functioneren gegeven, waaraan organisaties ten minste moeten voldoen. Deze regelgeving is o.a. beperkt gehouden om organisaties in de ge- legenheid te stellen zelf nadere inhoud te geven aan hun democratisch functioneren. Ook valt te verwachten, dat de rijksoverheid voor verschillende on- derdelen van het welzijnsterrein regelen zal stellen. Voor het sociaal-cultureel werk is reeds een regeling vastgesteid, genaamd "Besluit democratiseringsregelen sociaal-cultureel werk". Het vierde lid van dit artikel heeft een zodanige werking, dat het "Besluit democratiseringsregelen sociaal-cultureel werk" automatisch van toepassing wordt voor de door Heemstede gesubsidieerde organisa- ties op sociaal-cultureel terrein. De leden 1 t/m 3 verliezen daar- door hun werking. Indien voor andere onderdelen van het specifiek welzijn rijksregelen worden gesteld betreffende het democratisch functionerendanzullen die regelen ook automatisch van toepassing worden voor gesubsidieerde organisaties op het desbetreffende onderdeel van specifiek welzijn, De leden 1 t/m 3 verliezen dan hun werking voor het desbetreffende onderdeel van specifiek welzijn. flrtikel 12 Dit artikel sluit aan op het terzake gestelde in diverse rijksbijdrage- regelingen. flrtikel 13 Dit artikel sluit aan op het terzake gestelde in diverse rijksbijdrage- regelingen. Het is echter voorzien van een voorbehoud. Het ministerië van C.R.M. heeft immers wel eens regelen betreffende arbeidsvoorwaarden gesteld (ingebouwde peuterwerk), zonder dat de extra kosten, die uit- voering van die regelen met zich mee zouden brengen, door het minis- terie aan de gemeente werden vergoed. Het voorbehoud maakt het moge- lijk de ministeriële regelen niet van toepassing te laten zijn, indien van rijkswege niet wordt bijgedragen in de uit de regelen voortvloeiende (extra) kosten. - 19 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 53