Dij de hier bedoelde verzekeringen kan voor met name club- en buurt- huizen worden gedacht aan de destijds door het ministerie van C.R.M. gesubsidieerde verzekeringen, zoals een WA-verzekering voor het in dienst zijnde personeel en een brandverzekering voor gebouwen en in- ventari s. Artikel 26 Het eerste lid verplicht organisaties om mee te werken bij controles en om inlichtingen te verschaffen aan burgemeester en wethouders of aan degenen, die namens burgemeester en wethouders optreden. Bij dege- nen die namens burgemeester en wethouders optreden, kan gedacht wor- den aan de commissie planvoorbereiding specifiek welzijn, ambtenaren, en andere, daarvoor geëigende personen of instanties. Het tweede 1 id van dit artikel sluit o.m. aan bij het. terzake gestelde in de rijksbijdrageregeling sociaal-cultureel werk. Artikel 27 Indien de organisatie niet aan de voorwaarden voldoet, waaronder subsi- dieverlening plaatsvond/vindt, ofwel opzettelijk onjuiste inlichtir.gen verstrekt, dan is het logisch dat correcties kunnen plaatsvinden, eventueel in combinatie met een sanctie. Artikel 28 Een organisatie zal voor haar functioneren in meerdere of mindere mate afhankelijk zijn van subsidie. Beslissingen tot vemtindering of beëin- diging van het subsidie zullen dan ook zorgvuldig moeten worden opge- nomen. Het is een uitvloeisel van deze zorgvuldigheid, dat in een dergelijk geval de gevolgen van de beslissing worden geregeld en dat de organisatie zo mogelijk in staat wordt gesteld haar op grond van de reeds verleende subsidies aangegane redelijke verpl ichtingen behoor- lijk na te komen. Artikel 29 Middels dit artikel wordt bewerkstelligd, dat organisaties batige 1 iquidatiesaldi of gedeelten daarvan aan de gemeente dienen te re- tourneren. De hoogte van de vergoeding, die betaald zal moeten worden, zal door de raad onder meer worden bepaald aan de hand van aan de organisatie in kwestie verleende subsidies. De vergoeding zal naar redelijkheid en billijkheid worden bepaald. Of en in hoeverre rekening wordt gehouden met de door de organisatie uit andere bronnen ontvangen gelden, bijvoorbeeld van een kerk of van kerkleden, zal afhangen van de con- crete situatie. Artikel 30 De ingangsdatum van de verordening is bepaald op 1 januari 1932. Om te bewerkstelligen, dat het aanvragen en eventueel verlenen van subsidie voor 1982 plaatsvindt in overeenstemming met het in de ver- ordening bepaalde is dit artikel opgenomen. Dit betekent met name dat organisaties hun subsidieaanvrage voor 1982 moeten indienen voor 1 april 1981. Artikel 31, 32, 33. - 23 - 5e afd Artikel 25 25 juni 1981 78

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 57