5e afd. 25 juni 1981 78 3. Deze verordening is niet van toepassing op sociaal-culturele ac- tiviteiten voor bejaarden, indien en voor zover dit werk door of via het gecoördineerd bejaardenwerk wordt gefinancierd. hoofdstuk III Methoden van subsidiëring. 1. Periodieke subsidies Artikel 3 Het periodieke subsidie kan ten hoogste de door burgemeester en wet- houders aanvaarde subsidiabele uitgaven belopen, vemiinderd met de eigen inkomsten, die naar de mening van burgerneester en wethouders kunnen worden verkregen. Artikei 4 1. De subsidiabele uitgaven omvatten de door burgemeester en wethou- wethouders goedgekeurde kosten per activiteit voor: a. personeel; b. huisvesting; c. organisatie; d. andere voor uitvoering benodigde kosten. 2. Voor organisaties/instellingen, welke door burgemeester en wethouders zijn aangewezen, omvatten de subsidiabele uitgaven de door burgemees- ter en wethouders goedgekeurde kosten: A. Per organisatie/instelling voor: a. personeel b. huisvesting; c. de organisatiekosten of een gedeelte ervan; B. en per activiteit voor: a. de organisatiekosten of een' gedeelte ervan; b. andere voor uitvoering benodigde kosten. Artikel 5 1. De personeelskosten kunnen omvatten: a. de subsidiabel gestelde saiarissen; b. het werkgeversaandeel in de wettelijk verplichte sociale lasten; c. wervingskosten personeel d. andere door burgemeester en wethouders aanvaarde kosten. 2. In afwijking van het bepaalde onder b van het vorige lid, kan het werkgeversaandeel van de premie Ziektewet slechts tot de personeels- kosten worden gerekend voor personeeldat een functie uitoefent in de werksoort peuterspeelzaalwerk. Artikel 6 De huisvestingskosten kunnen omvatten: a. de huursom van gebouwen, alsmede de kosten van erfpacht of enig ander zakelijk recht; b. de afschrijving op gebouwen, verbouwing, groot onderhoud en vaste in- richting; c. de rente van geldleningen ten behoeve van de financiering van inves- teringen voor huisvesting; d. de kosten van gas, water, electra, verwanm'ng, verzekeringen en be- lastingen; - 25 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 59