Hoofdstuk VIII. Nadere regelen subsidiën'ng peuterspeelzaalwerk Artikel 24 l'. Een peuterspeelzaal kan slechts voor subsidie in aanmerking komen als tevens aan de navolgende voorwaarden wordt voldaan: a. een peuterspeelzaal dient toegankelijk te zijn voor kinderen van 2J tot 4 jaar; b. een peuterspeelzaal dient tenminste 2 dagdelen per week geopend te zijn; c. een peuterspeeizaal dient tenminste 3 uur per dagdeel openge- steld te zijn voor het feitelijk werken met groepen peuters; d. eenzelfde peuter mag niet meer dan 3£ uren per dag in een peu- terspeelzaal verblijven; e. een peuter dient bij voorkeur meer dan 1 dagdeeldoch niet meer dan 2 dagdelen per week in een peuterspeelzaal te verblij- ven f. het aantal peuters dat van een groep deel uitmaakt dient als regel 18 te bedragen en mag niet minder bedragen dan 14; g. per groep dienen 2 beroepskrachten aanwezig te zijn. 2. In afwijking van het bepaalde in het vorige lid onder e is het een peuter toegestaan gedurende 3 dagdelen per week de peuterspeelzaal te bezoeken, indien en voorzover dat is bepaald in het programma. 3. Burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen van het ge- stelde in het eerste lid. Artikel 25 1. Het subsidiabel aantal ureri per beroepskracht kan ten hoogste 34 per dagdeel bedragen. 2. Indien voor het jaar 1981 meer subsidie in de salariskosten van beroepskrachten wordt verleend, dan voor 3J uur per dagdeel per beroepskracht, wordt dit subsidie - bij overigens ongewijzigde omstandigheden - voortgezet tot 1 januari 1985 of zoveel eerder als dat mogelijk is bij het aangaan van (een) nieuwe arbeids- overeenkomst(en) na het ontstaan van vacatures. 3. Indien het meerdere aan subsidie, bedoeld iri het vorige lid is verstrekt vanwege bijzondere omstandigheden, vervalt dit subsidie zodra de bijzondere omstandigheden hebben opgehouden te bestaan. 4. Het subsidiabel salaris van beroepskrachten is zoals in onder- staande tabel is aangegeven: opleidings- en ervaringsniveaus 1 zonder naar het oordeel van burge- meester en wethouders relevante op- leiding en zonder ervaring van minimaal 5 jaar 2^ met ervaring van minimaal vijf jaar en/of in het bezit van enige naar het oordeel van bur- gemeester en wethouders relevante opleidng ,0 3 met ervaring van mimmaal vijf jaar en/of in het bezit van enige naar het oordeel van burgemeester en wethouders relevante opleiding belast met verantwoordelijke werkzaamheden subsidiabel saiaris 105% van het minimum- loon en het rainimum- vakantietoeslag 110% van het rainimum- loon en het rainimumva- kantietceslag 115% van het miniraum- loon en het minimum- vakantietoeslag 29 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 63