3e afd. 25 juni 1981 De regeling is voor duurzame gebruiksgoederen van toepassing ver- klaard, o.a. omdat de behoefte aan dergelijke toepassing in het verleden is gebleken. Overigens is ook de huidige regeiing wel bre- der toegepast. Voorts betekent het opnemen in deze verordening van investeringssubsidie, dat een meerjarenraming van investeringen mogeiijk wordt. Artikelen 18 en 19 Artikel 20 Door de koppeling te leggen met het tweede lid van artikel 4 wordt het duidelijk, dat het in casu oni club- en buurthuizen gaat. Voor die organisaties wordt het gewenst geacht, dat zij het gehele jaar, met uitzondering van ten hoogste 4 weken, activiteiten uitvoeren. Vakantie-activiteiten, zomerkampen etc. worden tot de hier bedoelde activiteiten gerekend. Artikel 21 De club- en buurthuizen dienen tenminste zes dagen van de week geopend te zijn gedurende tenminste 40 uur per week, met uitzondering van de schoolvakantie in de zomer. Dit voorschrift is gegeven, om een zo groot mogelijke deelname aan so- ciaal-culturele activiteiten en een zo volledig mogelijke benutting van de accommodatie te bevorderen. Artikel 22 Gemiddeld dient een beroepskracht 55% van zijn arbeidstijd te beste- den aan het effektief werken met groepen vrijwilligers of deelnemers. Dit percentage is gebaseerd op praktijkervaringen. Een ieidinggevende beroepskracht zou minder dan 55% van zijn arbeidstijd aan het effek- tief werken met groepen vrijwi 11 igers of deelnemers kunnen besteden. Een collega dient daar dan echter meer dan 55% aan te besteden. De organisatie bepaalt zelf welke indeling zij terzake wenst. Artikel 23 Er bestaat nog geen volledig inzicht in de vraag welke grenzen aan de grootte van groepen dienen te worden gesteld. Groepen dienen tenminste uit 8 of 15 personen te bestaan. Voor de activiteit "kookcursus" zal een aantal deelnemers van tenminste 8 op zijn plaats zijn, voor de activiteit "creativiteitsmiddag" lijkt een aantal van 15 op zijn piaats. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd nadere voorv/aarden te stellen betreffende de groepsgrootte. Aangenomen mag worden, dat tijdens het komende programmaoverleg ook over de groepsgrootte zal worden gesproken. Aan de hand van de resul-- taten van die discussie kunnen burgemeester en wethouders bezien of, en zo ja, welke nadere voorwaarden zij wensen te stellen. Artikei 24 In het algemeen kan gesteld worden, dat kinderen onder de leeftijd van 2J jaar te jong zijn voor het bezoeken van een peuterspeelzaal - 35 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 69