4e afd. 25 juni 1981 73 VASTSTELLING KAPVERORDENING Heemstede, 11 mei 1981. Aan de raad, Bij circulaire van 3 oktober 1979 heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten aan de leden de uitgave "Behoud van bomen" (Groene Reeks 45) aangeboden, waarin o.m. een nieuwe model-kapverordening is opgenomen. Het motief tot vaststeiling van een nieuw model is als volgt omschreven: "Was het oogmerk der verordening tot dusverre slechts handhaving van het natuur-, landschaps- of dorpsschoon en mocht derhalve alleen in het be- lang van de handhaving van zodanig schoon een kapvergunning worden gewei- gerdde behoefte heeft zich doen gevoelen de weigeringsgronden te verrui- men; daaraan is thar.s toegevoegd: "of cm andere redenen van milieubeheer" Ook verder leek verruiming van de mogelijkheden die de verordening wil bie- I den, het overwegen waard. Zo kon een herplantplicht slechts worden opgelegd I bij het verlenen van een vergunning tot vellen, of indien houtopstand ille- gaal was gekapt. Wanneer een boom, anders dan door velling, bijvoorbeeld door verwaarlozing, vergiftiging of enig ar.der toeval (brand, bliksemin- slag, storm) te gronde was gegaan, bestond niet de mogelijkheid een her- plantplicht te vestigen. Tenslotte voorzag de verordening niet in de moge- lijkheid om een instandhoudingsplicht op te legtjen wanneer eenboom dreigde te gronde te gaan. In het nieuwe model wordt in die mogelijkheid voorzien." j Wij achten het gewenst dat een nieuwe Kapverordening wordt vastgesteld con- form het modelzulks met dien verstande dat artikel 8, eerste en tweede lid, in die zin worden gewijzigd dat recht op schadevergoed.ingbehalve in geval van weigering van een kapvergunning, ook zal bestaan bij het opleg- gen van een herbeplantingsverplichting (artikel 5 en artikel 9, eerste en tweede lid) en bij het opleggen van een instandhoudingsplicht (artikel 9, derde lid). Een ontwerp-besluit en een uitvoerige toelichting doen wij u hierbij toe- komen. Burgemeester en v/ethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H. van den Hoek. G.J. Willemse, 1 b.. ;|f

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 7