De staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappeIijk werk deelde bij circulaire d.d. 29 april ly80 mede, dat hij op grcnd van een aantal nieuwe inzichten en recente ontwikkelingen, besloten heeft deze werkvorm t.z.t. onder te brengen in een brede rijksbijdrage regeling voor de niaatschappelijke dienstverlening. De staatssecretaris achtte het gewenst, gelet op de ontwikkelingen die zich de laatste jaren binnen het gecoördineerd bejaardenwerk hebben voltrokken, de bestaande regeling, de "Voorlopige Kijksbijdrageregeling dienstencen- tra bejaarden" te wijzigen in "Tijdelijke rijksbijdrageregeling gecoör dineerd bejaardenwerk" In deze Tijdelijke rijksbijdrageregeling zijn een aantal voorschriften opgenomen waaraan de subsidieverordening gecoördineerd bejaardenwerk diende te voldoen. Tevens sprak de staatssecretaris de verwachting uit dat gemeenten hun subsidieverordening gecoördineerd bejaardenvverk over eenkomstig de tijdelijke rijksbijdrageregeling aangepast zouden hebben vöôr 1 juli 1980 en indien deze datum niet zou worden gehaald, vöôr 1 oktober 1980. De staatssecretaris is ervan uitgegaan, dat gemeenten reeds over een subsidieverordening gecoördineerd bejaardenwerk beschik ten. De gemeente Heemstede beschikte echter niet over een dergelijke verordening. In verband hiermede diende op korte termijn een subsidie- verordening gecoördineerd bejaardenwerk te worden vervaardigd. Gelet op het feit dat het gecoördineerd bejaardenwerk in Heemsteae wordt verzorgd door de stichting Dienstencentra Haarlem-Heemstede, is nauw aansluiting gezocht bij de subsidieverordemng gecoördineerd bejaardenwerk van de gemeente Haarlem. De "algemene subsidieverordening specifiek welzijn" is van toepassing op het werkveld gecoördineerd bejaardenwerk, tenzij de subsidieveror- dening gecoördineerd bejaardenwerk van deze verordening afwijkt. In de verordening wordt onder een bejaarde verstaan: een ir.woner van de gemeente Heemstede van 65 jaar en ouder. Te Heemstede wordt als leeftijdsgrens voor activiteiten 50 jaar aange- houden. Met het opnemen van de leeftijd van 65 jaar wordt niet beoogd de leef- tijdsgrens voor deelname aan activiteiten te wijzigen. Organisaties, werkzaam op het gebied van het gecoördineerd bejaarden- werk kunnen en mogen werkzaam zijn voor personen, die jonger zijn dan 65 jaar, indien en voorzover daardoor het werk voor personen boven de 65 jaar niet wordt benadeeld of belemmerd. - 49 - 5e afd. 25 juni 1981 78 Toelichting.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 83