atd- 25 juni 1981 79 aan te nemen dat een redelijk kwaliteitsniveau aa'nwezig is. De door de architect afgegeven offerte voor de uitvoering van het plan acht men scherp. Kompleetbouw b.v. te Leerdam is bereid, op basis van de aangebo- den Prl'js met plannen en omschrijvingenhet complex als "turn-key" ob- jekt te realiseren. Op basis van het rapport en advies van het Bouwcen- trum zijn wij in meerderheid van mening dat, hoewel het plan nog bijge- stuurd dient te worden, van de uitgebrachte offer.te gebruik kan worden gemaakt. Het plan omvat de volgende voorzieningen - sporthal met een speeloppervlak van 48 x 28 meter;- recreatiebassin van 33 x 12 meter met golfslaginstallatie en whirl- pool - 25 meter bassin van 25 x 15 meter; - solarium; - fitness-ruimte; - restorette; - vergaderruimten. Vervolgens zal het huidige diepe open-lucht-bassin van 50 x 22 métergehand- haafd en gerenoveerd worden. De overige voorzieningen van de huidige zwem- akkommodaties zullen worden gesloopt met uitzondering van het kleuterbassia Tenslotte voorziet het plan in 204 parkeerplaatsen buiten de openbare weg, waarbij de ligweide zoveel mogelijk is gehandhaafd. Het gehele plan omvat een bruto vloercppervlak van 5470 m2 Inmiddels hebben wij een definitieve exploitatie-opzet gemaakt, welke is beoordeeld door de secretaris van het adviesorgaan voor bad- en zwemin- richtingen van de Vereniging van nederlandse gemeenten. Deze beoordeling heeft plaatsgevonden op 12 juni j.l. Hij komt hierbij tot de conclusie dat de ramingen op em'ge onderdeler. aangepast dienen te worden, doch deze hebben geen nadelige invloed op het eindresultaat. De exploitatie-opzet levert een totale last voor ije gemeente op van 1.611.901,-. Indien met ons voorstel wordt ingestemd om het door de arcnitect ingediende plan bij te sturen en daarna uit te voeren, zal dit een vermindering van lasten tot gevolg hebben van rond 42.000, De in- vesteringskosten zullen dan namelijk verlaagd kunnen worden door het ver- vallen van een gedeelte van de afkoop risicoregeling prijzen en lonen en een gedeelte van het architectenhonorarium. De totale lasten bedragen dan f 1.611.901,- minus 42 000 is -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 88