4e afd. 25 juni 1981 VASTSTELLING KAPVERORDENING 73 De raad van de gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders van 11 mei 1981; gelet op artikel 15 van de Boswet en artikel 158 van de gemeentewet; BESLUIT vast te stellen de volgende verordening op het bpwaren van houtopstand (Kapverordening). Artikel 1. (begripsomschrijving 1. Voor de toepassing van deze verordening wordt verstaan onder: a. houtopstand: hakhout, een houtwal of één of meer bomen; b. dunning velling, die uitsluitend ais een verzorgingsmaatregel ter bevordering van de groei van de overblijvende hcutopstand moet worden beschouwd; c. bebouwde kom: de bebouwde kom van de gemeente, vastgesteld ingevolge ar- tikel 1, vijfde lid, van de Boswet. 2. Voor de toepassing van deze verordening wordt onder vellen mede verstaan rooien, alsmede het verrichten van handelingen die de dood of ernstige beschadiging, c.q. misvorming van houtopstand ten gevolge kunnen hebben. Artikei 2. (kapverbod). 1. Het is verboden zonder een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders houtopstand te vellen of te doen vellen anders dan bij wijze van dunning. 2. Dit verbod is niet van toepassing op: a. wegbeplantingen en eenrijige beplanttngen op of langs landbouwgronden, beide voorzover bestaande uit populieren of wilgen; b. vruchtbomen en windschermen om boomgaarden; c- fijnsparren, niet ouder dan twaalf jaar, bestemd om te dienen als kerst- bomen en geteeld op daarvoor in het bijzonder bestemde terreinen; d. kweekgoed.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 8