4e afd. 24 september 1981 101 terrein 0.50 m op te hogen en op de verhoging beplanting aan te brengen kunnen de geparkeerde auto's grotendeels aan het gezicht worden onttrok- ken. De hinder voor omwonenden, die ook nu geconfronteerd worden met ge- parkeerde auto's voor hun woningen, kan daardoor tot een minimum worden beperkt. De toegang tot het terrein is aan de zuidzijde gedacht. Verder kan nog een parkeerstrook worden aangelegd aan'de Zandvaartkade breed 2 m, met daarnaast een trottoir van 1 m breedte. De rijbaan moet daartoe plaatselijk worden versmald tot 4 m. Het aantal extra parkeer- plaatsen is 27. Deze parkeerstrookdicht bij de Binnenweg geprojecteerd, is niet bedoeld voor langparkeerdersdeze is nodig als compensatie voor het volledig wegvallen van parkeerruimte op het zuidelijke deel van de Binnenweg. Te denken valt aan een maximum parkeerduur van één uur. Voor langparkeerders komen er dus 85 parkeerplaatsen (12 aan de Kerklaan en 74 op het Julianaplein)Dit is 19 te weinig om de 105 langparkeerders in de woonwijken volledig op te vangen. In dit verband wijzen wij echter op de mogelijkheid om te parkeren op nog in het plangebied Blekersvaart- weg/Burg.van Lennepweg te creëren parkeergelegenheid (wij herinneren hier- bij aan de aankoop van het pand Binnenweg 177, ter plaatse waarvan een doorgang naar het gebied aan de Blekersvaartweg gemaakt kan worden). Op de Binnenweg zelf kunnen volgens het plan 187 parkeerplaatsen worden aangelegd plus 3 voor invaliden. De vraag rijst thans of een blauwe zône nodig en gewenst is. Bij instelling van een blauwe zône: - wordt voorkomen dat tijdens de pieken een zeker aantal winkelbezoe- kers/kortparkeerders een parkeerplaats zoekt in de woonwijken en daar overlast veroorzaakt; - zullen 185 langparkeerders ergens anders een plaats moeten zoeken; re- latief de meesten hiervan bevinden zich in de omgeving van de winkelga- lerij; daarom is het Julianaplein als parkeergelegenheid nodig; 74 lang- parkeerders kunnen dan vrij dicht bij,. hun werk hun auto kwijt. Blijven nog over 111 langparkeerders waarvoor plaats moet zijn. Hiervan kunnen er 12 naar de Kerklaan en mogelijk 30 naar de Blekersvaartweg (het noordelijke deel van de Binnenweg zal waarschijnlijk niet meer langparkeerders opleveren)Resteren dan nog 69 langparkeerderswaarvan geaccepteerd moet worden dat zij in de woonwijken parkeren. Zij ver- - 8 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 10