2e afd. 24 september 1981 103 VERHOGING TARIEVEN VOOR GEBRUIK VAN KLAS- EN GYMNASTIEKLOKALEN Heemstede, 9 september 1981. Aan de raad, Bij brief van 20 augustus 1981, nr.FV81/4735heeft de staatssecretaris van binnenlandse zaken de voorlopige bedragen van de uitkering lager onderwijs voor het uitkeringsjaar 1982 bekend gemaakt. Een ingrijpende wijziging betreft de uitkering voor stichtings- en exploitatiekoster. van gymnastieklokalenWij geven u het volgende citaat: "De vergoedingsbedragen voor de stichtings- en exploitatiekosten van gymnastieklokalen zullen met ingang van 1982 over alle bouwjaren met circa 6,2% worden verlaagd. De volgende overweging heeft tot het voorstel voor deze maatregel geleid:. ir.et de uitkering voor de gymnastieklokalen is een beclrag gemoeid van rond f.245 mln, waarvan rond f195 mln voor de stichtingskosten. Gedurende het schooljaar is het gebruik door het gewoon lager onderwi'j:ê* gemiddel d over het land rond 17 klokuren per week. Het niet-onderwijskundig medegebruik wordt op tenminste gemiddeld 10 uur per week geschat. Hé'-t is bekend dat de in rekening gebrachte tarieven veeial aan de lage tot zeer lage kant zijn. Een tariëfsverhoging voor de gebruikers, niet zijnde het door de rijksover- heid bekostigde cr.derwijs, is naar mijn mening dan ook niet or.redelijk. Ik geef de gemeentebesturen derhalve in overwegir.g om voor het jaar 1982 met een tariefsverhoging rekening te houden, zodanig dat tegenover de kos- ten van derdengebruik van gymnastieklokalen eenzelfde totale opbrengst als voorheen blijft staan (dus tarieven ên uitkering lager onderwijs). Dit stre- ven naar gelijkblijvende kostendekking acht ik niet in strijd met het tarie- venbeleid, zoals dat door de regering wordt voorgestaan." Het komt er dus op neer dat de gemeente de wegvallende inkomsten bij de ge- bruikers moet verhalen. Voor Heemstede betekent dit dat ae thans gehanteer- de tarieven met ongeveer 1/3 deel verhoogd zouden moeten worden. De wegval- lende inkomsten kunnen niet gemist worden. Wij zijn ons echter bewust dat een zodanige forse verhoging in één keer de gebruikers voor welhaast onoverkomelijke problemen stelt. Om die reden stellen wij u voor de noodzakelijke tariefsverhoging gefaseerd in te voeren. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 19