4e afd. 24 september 1981 105 gedacht worderi aan het leggen van drainage- of afvoerleidingen in de openbare weg, hetzij met aansluiting op de riolering, hetzij met recht- streekse lozing op open water (i.c. de Leidsevaart) Bij het leggen van leidingen welke rechtstreeks op de Leidsevaart lozen, zullen de kosten zéér hoog zijn. Zo enigszins mogelijk moet daarom naar onze meninq qekozen worden voor het leqqen van leidingen welke op de riolering zijn aangesloten. Hiervoor is een vergunning nodig van het Hoogheemraadschap van Rijnland. Bij het overleg over deze zaak heeft het Hoogheemraadschap ons verzocht een drainage-advies te laten uitbrengen door D.H.V. Raadgevend Ingenieursbureau B.V. te Amersfoort. Aan dit ver- zoek hebben wij gevolg gegeven. Bij de bestudering van het door D.H.V. uitgebrachte rapport is het ge- meentelijk technisch bedrijf tot de conclusie gekomen dat een directe lozing op de riolering van op particulier terrein (door de bewoners) te leggen drainageleidingen, als maatregel om de wateroverlast op adequate wijze te bestrijden, het meest in aanmerking komt. Desgevraagd heeft D.H.V. met de technische dienst van Rijnland contact opgenomen om wegen te zoeken die ertoe kunnen leiden dat toestemming zal worden gegeven om het grondwater op de riolering te lozen. Rijnland is in beginsel bereid gevonden hiervoor toestemming te verlenen mits: - de gemeente aantoont dat andere, veel duurdere oplossingen niet haal- baar zijn; - voorzieningen worden getroffen om te voorkomen dat de drainageleidin- gen worden vervuild door rioolwater; - uit rioolberekeningen blijkt dat de hoeveelheid geloosd grondwater geen noemenswaardige invloed zal hebben op de berging en de overstortfre- quentie van het aangrenzende rioleringsgebied. Aan deze voorwaarden kan o.i. worden voldaan. Wij menen dat de gemeente met het treffen van de door het gemeentelijk technisch bedrijf voorgestelde voorziening op voldoende wijze aan haar verplichting tegenover de inwoners zal voldoen. De kosten van de in gemeentegrond (tussen de riolering en de eigendoms- grens met de particuliere percelen) te leggen leidingen worden geraamd op f.58.000,--; daar komt f.100.000,-- bij voor kosten van de door Rijn- land verlangde keerconstructie (een z.g. balklerklep)welke moet

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 27