4e afd. GEWIJZIGD EXEMPLAAR 24 september 1981 HERINRICHTING VAN DE BINNENWEG 101 Heemstede, 8 september 1981. Aan de raad, üe riolering van de Binnenweg verkeert in slechte staat en dient spoedig te worden vernieuwd. Daarnaast is - o.m. bij de inspraakprocedures welke in het kader van de voorbereiding van een bestemmingsplan voor het centrum zijn gevolgd - de wenselijkheid gebleken deze weg geheel opnieuw in te richten. Op grond van een en ander heeft uw raad de herinrichting van de Binnenweg tezamen met die van de wijk ten westen van de Binnenweg een hoge priori- teit gegeven in het kader van het beleidsplan. Na uitvoerig beraad in de betrokken raadscommissies hebben wij op 4 de- cember 1979 het volgende progratnma van eisen vastgesteld. In voorkeursvolgorde 1. woonbuurten in net centrum tegen overlast beschermen; 2. handhaving van de bereikbaarheid van het centrum per auto; B. handhaving verhoudirig aantal parkeerplaatsen en winkeloppervlakte op net huidige peil 1 20 m2 winkeloppervlakte) 4. betere wandelmogelijkheden scheppen door het verbreden van trottoirs; 5. zo dicht mogelijk bij de winkels parkeren. In willekeurige volgorde: a. éênrichtingverkeer van zuid naar noord en fietsers in beide richtingen; b. bemoeilijken van het doorgaand verkeer, bijvoorbeeld door een scort zigzagverkeersbeweging en drempels; c. alle wegen in de wijk ten westen van de Binnenweg inrichten als woon- erf Afzonderlijk dienen alternatieve plannen gemaakt te worden, waarin: a. wandeimogelijkheden geschapen worden bij de winkelgalerij b. het trottoir van de IJzeren Brug tot de Kijk-grijp verbreed wordt; c. een parkeerterrein naast Vogel-sanitair aari de Kerklaan gemaakt wordt; d. voor de wijk ten westen van de Binnenweg niet wordt uitgegaan van inrichting als woonerf; e. het Julianaplein (gedeeltelijk) wordt ingericht als parkeerterrein; f. wordt uitgegaan van afsluiting van éên of meer wegen aan de oostzijde, zodat parkeerruimte ontstaat. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 3