4e afd. 24 september 1981 101 Van de 1300 verspreide formulieren zijn er 222 ingevuld terugontvangen (17,1%). Een uitvoerig overzicht van de enquête-uitslag ligt bij de stukken voor u ter inzage. Wij ontlenen hieraan het volgende. Oe meeste ingevulde formulieren zijn afkomstig van individuele personen; daarnaast is - ook in brieven - gereageerd door bewoners van het Juliana- plein, de werkgroep Heemstede van de E.N.F.B., de ondernemersvereniging 't Heem"bewoners van De Glip, het C.D.A.-Vrouwenberaad en een anonie- me groep tegenstemmers. De ingezonden formulieren zijn afkomstig voor: 22,1% van middenstandersal dan niet tevens bewoners van de Binnenweg; 2,7% van andere bewoners van de Binnenweg; 13,5% van bewoners van één der zijstraten van de Binnenweg; 57,2% van andere inwoners; 4,5% van personen die buiten de gemeente wonen. Uit de resultaten van de gehouden enquête blijkt dat het niet gelukt is de wensen van middenstanders en bewoners van zowel de Binnenweg als geheel Heemstede binnen één plan te verwezenlijkenDe meningen om tot een gezel- lige, leefbare en bereikbare winkelstraat te komen bij de herinrichting van de Binnenweg, lopen binnen deze enquête dermate sterk uiteen dat van een totaal konklusie geen sprake kan zijn. De inventarisatie naar antwoordcategorie toont o.m. dat 73,5% van de 49 middenstanders die gereageerd hebben (waarvan er 15 tevens bewoner zijn), kiest voor plan 1B en 83,7% kiest voor de gecombineerde maatregelen: invoe- ring blauwe zône en aanleggen van parkeerruimte volgens plannen 4, 5 en 6. Meer dan de helft is tegen de plannen waarbij de totale parkeercapaciteit afneemt (plannen 1C, 2 en 3). Gelet op het geringe aantal inzenders (6) die aan de Binnenweg wonen (excl. de middenstanders) kunnen aan hun antwoorden geen maatgevende conclusies worden verbonden. In totaal hebben 30 bewoners van de zijstraten gereageerd. Een overgrote meerderheid is tegen de plannen 1; een kieinere meerderheid is tegen de plannen 2 en 3; 66,7% is voor het instellen van een blauwe zône; slechts 20% verbindt hieraan de consequenties m.b.t. het aanleggen van parkeer- ruimte voor langparkeerders. Uit de antwoorden van andere inwoners van Heemstede blijkt een geringe voorkeur voor de plannen 2 en 3 (resp. 26,8% en 23,6%). Hoewel 57,6% voor een blauwe zône kiest, blijkt slechts 17,3% ook voor de opvang van - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 5