4e afd. 24 september 1981 101 langparkeerders te stemmen. Wanneer de plannen 4, 5 en 6 afzonderlijk worden bekeken, blijkt dat er meer personen zijn die aeze afwijzen dan er voorstanders zijn. Van personen die buiten Heemstede wonen, zijn slechts 10 formulieren ontvangen; ook hieraan kunnen geen conclusies worden verbonden. De bewoners van het Julianaplein die gereageerd hebben, stellen dat de belangen van langparkeerders niet zo zwaar mogen wegen dat één van de beiangrijkste groenvoorzieningen in de buurt rondom het Julianaplein daarvoor ten offer zou moeten worden gebracht. Daarnaast wordt gesteld dat ernstige afbreuk wordt gedaan aan het karakter van het piein wanneer temidden van het plantsoen auto's geparkeerd mogen worden. De werkgroep Heemstede van de E.N.F.B. stelt in een speciale uitgave over de plannen voor de Binnenweg de vervoermiddel-keuze centraaleen bewuste keuze leidt volgens de werkgroep tot een vriendelijker woonomge- ving en tot een rustiger straatbeeld. Zij pleit ook voor het bevorderen van het openbaar vervoer en langzaam verkeer want het is het autoverkeer dat de verkeersoverlast veroorzaakt. De E.N.F.B. trekt de conclusie dat geen enkele maatregel genomen zai mogen worden die leidt tot stimulering van het gebruik van de auto. Als belangrijkste eis stelt de werkgroep dat er tenminste een vrijliggend fietspad noord-zuid moet komen met daarnaast voldoende stallingsgelegenheid voor fietsen. De ondernemersvereniging 't Heem" heeft voorkeur voor plan 1A met daar- naast een blauwe zône en parkeerruimte voor langparkeerders. De problema- tiek van het laden en iossen wil de vereniging extra onder de aandacht brengenalsook de inritten van de diverse bedrijven. Bewoners van De Glip dringen aan op het handhaven van een busverbinding tussen die buurtschap en het centrum van de gemeente. Anonieme tegenstemmers (16) hebben alle vragen met "tegen" beantwoord; de reden hiervan is dat de genele verkeerssituatie in de gemeente moet worden bezien en dat de lusten en lasten van het autoverkeer verdeeld moeten worden. Het C.D.A.-Vrouwenberaad brengt naar voren dat de bus over de Heemsteed- se Dreef en het Julianaplein kan rijden en dat een blauwe zône ieders in- stemming heeft, mits voor langparkeerders vervangende ruimte wordt aange- legd; verder dient gestreefd te worden naar een niet-vrijliggend fietspad. - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 6