4e afd. 24 september 1981 101 ligt bij de stukken vcor u ter inzage. De volgende argumenten hebben aan dat plan ten grondslag gelegen. fll dan niet hanühaven bus Het handhaven van de bus op de Binnenweg geeft voor de herinrichting grote problemen. Het ruime wegprofiel dat dan noodzakelijk is, beneemt de overige weggebruikers de gewenste ruimte en geeft het straatbeeld een open karakter. Bij handhaving van de bus kunnen de voorzieningen welke nodig zijn om de snelheid van het gemotoriseerde verkeer te verminderen, niet worden ge- troffen. Verkeersdrempelsas-verspringingen en schuin parkeren zijn voor de busonderneming namelijk niet aanvaardbaarDe wensen van de N.Z.H. met betrekking tot de busroute op de Binnenweg zijn dan ook duidelijk in strijd met het programma van eisen. Bij aanvaarding van het thans voorliggende plan door uw raad zullen wij - mede in verband met het verkeersstructuur- plan - met de beide busondernemingen overleg piegen over het gehele bus- lijnennet in de gemeente. Fietspad Voor de fietsers in de richting noord-zuid kan bij het niet-handhaven van de bus een vrijliggend fietspad worden aangelegd met een breedte van 1.50 m. Alleen dan kan worden voorkomen dat de fietsers hinder ondervinden van fout geparkeerde auto's en elkaar inhalende auto's. Het fietspad kan ach- ter parkeerplaatsen en -stroken worden aangelegd. Door de ruimte voor de auto en de fiets enigszins te beperken en tevens door een duidelijke afbakening var, deze ruimte zal het verkeersgedrag net- ter en minder conflictueus zijn. Parkeren Aan de west- en de oostkant van de rijbaan kunnen op vele plaatsen lang- parkeerstroken worden aangelegd met een breedte van 2 m. Tussen de Kastan- jelaan en de Spaarnzichtlaan kunnen schuin geiegde parkeervakken worden ge- maakt. Bij de parkeerstroken en -vakken dient uiteraard rekening te worden gehou- den met de bestaande uitritten van bedrijven en bewoners. Ook de bereikbaar- heid van bankgebouwen voor geldtransporten is hierbij van belang. Voor invaliden zullen drie parkeerplaatsen worden gemaakt. Laden en lossen Op verscheidene plaatsen kunnen laad- en loshavens worden aangelegd, welke - 6 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 8