4e afd. 24 september 1981 101 de gehele dag beschikbaar zijn. Om enkele laad- en loshavens (bij de Zandvaartkade, de winkelgalerij en de winkels direct ten zuiden van de Julianalaan) te kunnen bereiken, zal het nodig zijn over het trottoir te rijden; deze zullen daartoe ex- tra gefundeerd moeten worden. Verlioogde plateau's Ter plaatse van enige zijstraten en aan de zuidzijde van de Binnenweg kunnen verhoogde plateau's in de rijbaan worden gemaakt. Deze zullen zodanig verhard zijn dat het auto- en fietsverkeer eraan herinnerd v/ordt dat men in een gebied komt waar het winkelen hoofdzaak is. Qe ver- harding van de trottoirs kan in de plateau's doorlopen. Straatmeubilair Naast de rijstrook zijn op de wandelpromenade geprojecteerdeen open- baar toiletgebouw (twee toiletten), vier plantvakken, waarbij opgenomen zitbanken, fietsklemmen en wat speelwerktuigen. Op de andere trottoirs zijn er mogelijkheden voor het aanbrengen van fietsklemmen, bloembakken sierpalen en zitelementen. Voor de verharding van de trottoirs is gedacht aan grijze betonplaten met een glad oppervlak. Ter plaatse van de uitmondingen vari de zijstra- ten zijn de trottoirs doorlopend en aansluitend op de verhoogde plateau's. Verder zullen bij de uitmondingen plantvakken worden gemaakt en zai het wegprofiel plaatselijk worden versmald tot 3.50 m. Parkeergelegenhei d Zoais gezegd, is het in verband met de eerste eis van het programma van eisen noodzakelijk dat tenminste 105 parkeerplaatsen voor 1angparkeerders die nu in de woonwijken parkeren, worden aangelegd. De realisering hiervan is niet geheel mogelijk. Aangelegd kunnen v/orden: - een parkeerterrein aan de Kerklaan; het naast de fa.Vogel gelegen plarit- soen kan worden vervangen door een parkeerterrein voor 12 perscnenautos De toegangsroute is via de Drenthelaan gedacht. Het hoogteverschi1 tussen het parkeerterrein en de Kerklaan kan worden opgevangen door een trap. Een alternatief, waarbij het terrein van de Kerklaan af kan worden be- reikt, is nog in studie. - een parkeergelegenheid op het Juiianaplein; hier kan parkeergeiegenheid worden gemaakt voor 74 auto's. ûoor het parkeerterrein verdiept te ma- ken (0,50 m onder het straatniveau) en door het plantsoen rondom het - 7 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 9