4e afd. 29 oktober 1981 117 - 86 Conform de wens van de Raad is met betrekking tot de karakteristiek van het centrum alsmede de architectonische waarde van de afzonderlijke panden langs de Binnenweg en de Raadhuisstraat overleg gevoerd met de Welstandscommissie en de Vereniging Oud Heemstede-Bennebroekt)e resul- taten van dit overleg zijn verwerkt in het bestemmingsplan. 'l'oekomatige ontwikkeling detailhandelsappamat De bovenomsclireven inspraakprocedures hebben stellig een positieve bijdrage geleverd voor de totstandkoming van het onderhavige plan. Zij vergen evenwel een lange voorbereidingstijd. Ook dienen de resultaten van de inspraakrondes doorgegeven en bekrachtigd te worden door de Raad. Inmiddels dreigen de resultaten van de eerder gehouden onderzoeken ver— ouderd te raken. Met name geldt dit voor de cijfers met betrekking tot het detailhandelsapparaat. Het was dan ook noodzakelijk deze cijfers bij te stellen. In het hiernavolgende worden beknopt de bijstel lingen aan de orde gebracht. Het rapport "Winkelen in de Kern" houdt een berekening in van de toe- komstige behoefte aan winkelvloerareaalOp basis van de allerlaatste inzichten in de economische ontwikkeling en van de toekomstige bevol- kingsgroei in en om Heemstede is deze berekening volledig herzien*. De bevolkingsontwikkeling hangt mede af van beschikbare terreinen voor nieuwbouwIn Heemstede zelf hebben de vigerende en in voorbereiding zijnde bestemmingsplannen een totale capaciteit van ca.900 nieuwbouw- woningen. De nieuwbouw zal een stijging veroorzaken van het aantal huishoudens. Vanwege de zich verder voortschrijdende gezinsverdunning zal echter het aantal inwoners nagenoeg stabiel blijven. Vanaf 1986 zal Vermoedelijk het bevolkingscijfer dalen. Volgens de laatste berekeningen zal het winkelvloerareaal in het gebied Binnenweg en omgeving tot 1990 minimaal 18390 m2 en maximaal 19730 in2 b.v.o. bedragen. Welke invloed zal de ontwikkeling van de zogenaamde Noron-lokatie bij Hoofddorp kunnen hebben op het kemwinkelapparaat in Heemstede? De winkelvoorzieningen in deze stad zullen worden afgestemd op de behoefte van de nieuwe bewoners. Theoretisch zou geen koopkracht- toeneming naar de Binnenweg mogen worden verwacht. In de praktijk moet echter rekening gehouden worden, vooral in de eerste fase van de realisering, met de mogelijkheid dat de woningbouw enigszins vooruit zal lopen op de ontwikkeling van de voorzieningen. Zie bijlage

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 123