4e afd- 29 oktober 1981 117 2. TOEKOMSTIGE ONTWIKKELING VAN DETAILHANDEL EN ANDERE ECONOMISCHE ACTIVITEITEN Uitgaande van de situatie in 1979 en een aantal veronderstel1ingen ten aanzien van de tactoren die ter zake van invloed zijn zal getracht worden een prognose op te stellen voor de behoefte van bruto bedrijfs- vloeroppervlakte in wmkels en andere centrumvoorzieningen in 1990. Bijde berekening van de toekomstige behoefte aan winkelareaal voor de pertode na 1980 moet rekening worden gehouden met de bevolkings- ontwikkeling in Heemstede en de regio. De bevolkingsontwikkeling hangt mede af van beschikbare terreinen voor nieuwbouw. In üeemstede zelf hebben de vtgerende en in voorbereiding zijnde bestemmingsplannen een totale capaciteit van ca. 900 nieuwbouw woningen. De nieuwbouw zal een stijging veroorzaken van het aantal huishoudens. Vanwege de zxch verder voortschrijdende gezinsverdunning zal echter het aantal înwoners nagenoeg stabiel blijven. Tot 1986 wordt uitgegaan van 26.800 inwoners. Daarna zal vermoedeliik een gcringe daling van het bevolkingscijfer optreden door de daling van de gennddelde bezettmg per woning. Daarom is als variant een berekenmg opgenomen met 25.000 inwöners. "et îs uitermate moeilijk om in het huidige onzekere economische tijdsbestek een enigszins verantwoorde vooruitberekening te maken van on<-«lRLeling van de bestedingen per hoofd der bevolking. Nationaal gezien lijkt een gemiddelde jaarlijkse groei van I tot 1,52 voorshands het maximum. De nivelieringstendens lijkt niet te zullen afzwakken, en aa vele inkomens met onberoerd laten. Van een aantal jonge gezinnen zai echter het gezinshoofd nog enige inkomenstoeneming genieten op grond van zijn carriêre. Tot 1990 zal uitgegaan worden van toeneming van de bestedingen van 52 in de foodsector en 102 in de non-foodsector van^ 19 79^" Ult °P 3-340,"~ respectievel ijk 4.5AO,— in prijzen De koopkrachtorientatie zal onder invloed van een aantal factoren enige wijzigmg ondergaan: a. door voltooiing van het winkelcentrum in Schalkwijk en de toenemende bekendheid daarvan, ook bij Heemstedenaren, zal een Iichte verschuiving optreden van de oriëntatie op Haarlem Centrum naar die op Schalkwijk; b. dü05 llet afnen>en van de deurverkoop zal in de foodsector de orientatie op het centrum toenemen; c. door het tot stand komen van een nieuw buurtcentrum in de Geleerdenwijk en eveneens door bet afnemen van de deurverkoop zal de orientatie op buurtwinkels wat kunnen toenemen, althans in de foodsee tor d. door de vérdere uitbouw van het centrum van Heemstede zal de orientatie daarop nog enigszins kunnen stijgen; mnmtelijke spraiding van de winkelbesbedingen van de huidhoudena - 13.2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 170