2e afd. 27 november 1981 134 ziene kostenstijgingen zullen dan ook slechts kunnen worden gecompenseerd door het snoeien in bestaande uitgaven dan wel het niet in uitvoering ne- men c.q. temporiseren van reeds geprojecteerd nieuw beleid. De noodzaak om binnen de begroting en binnen de verstrekte en nog te verstrekken kre- dieter, te blijven, dient zich in deze situatie wel bijzonder sterk aan. Wij zullen niet nalaten alle betrokken medewerkers hierop te wijzen. In dit verband doet zich het gemis voor aan een sluitend systeem van kre- dietbewaking. Wij zullen de werkgroep informatieverwerking verzoeken zich hierop bij voorrang te beraden en op korte termijn met een voorstel te ko- men. 1.3PERS0NELE AfiNGELEGENHEDEN De voortgang van de beheersmatige taken, zoals de personeels- en salaris- administratie, de toepassing van de rechtspositieregelingen en de werving en selectie van nieuwe medewerkers, za'i de aandacht blijven vragen om een zo zorgvukiig mogelijk eri op de medewerkers gericht personeelsbeleid te voerer. Hiernaast zal de verdere uitwerking van de nota's inzake de ontwikkeling van het. personeelsbeleid veel tijd en energie vragen. Met name de uitwer- king van de nota's Werving en Salectie, Introductie en Vorming Opiei- ding, zullen in de loop van 1981 en het voorjaar van 1982 zijn beslag dienen te krijgen. Verder zullei wij in deze periode meer gestalte geven aan de Sociale Begeleiding door het aantrekken van de bedrijfsmaatschap- pelijk werker en het uitwarken van pré-pensioneringsaktiviteiten. Hoewel wij werkoverleg binnen de gemeente belangrijk vinden, zal hieraar, pas in de loop van 1982 meer aandacht kunnen worden besteed. Dit wordt ver- oorzaakt door de tijd die de uitwerking en opzet van andere nota's vergt, waarbij in acht genomen is, dat op diverse plaatsen in het ambtelijk appa- raat reeds werkoverleg plaatsvindt. Nota's waaraan op dit moment nog wordt gewerkt, hebben betrekking op het Beoordelings- en het Beloningsbeleid. Wij stellen ons voor, dat het beoordelingsbeleid gericht zal zijn op het functioneren van medewerkers, zonder dat hieraan direct gekoppeld worden salariële consequenties. Het beloningsbeleid zal in de toekomst beinvloed worden door de richtlijnen van de minister var, BiZa in het kader van de herziening van de Ubink-normen. Dit zal een herziening van de huidige schaalindeling, wijzigingen in de -10-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 10