136 de gemeente Haarlem is vervaardigd. De heer drs. M.J. van Langen, die als lid van de redaktiecommissie een belangrijk aandeel heeft gehad in de vervaardiging van de nota "Scholen", is bereid gevonden deze werkzaamheden ten behoeve van de gemeente voort te zetten. De door hem op te stellen prognose zal in ieder geval de volgende onderdelen bevatten - een inventarisatie van het leerlingenbestand per school en per wijk; - de bepaling van het leerlingenpotentieel per wijk; - de berekening van de prognosecijfers voor de lagere scholen; - het corrigeren van de prognose naar aanleiding van bekende bijzondere omstandigheden - de berekening van de prognose voor basisscholen; - de schatting van de invloed van nieuwbouw; - het redigeren van een rapport, waarin naast de hiervoor genoemde on- derdelen ook een verklaring zal worden gegeven van de geconstateerde afwijkingen van de werkelijke leerlingenaantallen in het jaar 1982 ten opzichte van de bestaande prognose van de Onderwijsnota. Als honorarium voor deze werkzaamheden achten wij een bedrag van f 10.000,-- aanvaardbaar. Hierbij tekenen wij aan, dat de kösten van het hiervoor genoemde rapport van de gemeente Haarlem ruim f 7.000,-- bedroegen, welk rapport meer summier was opgezet en waarin geen reke- ning was gehouden met de specifieke omstandigheden van de scholen en de verschillende wijken in Heemstede. Wij stellen u onder aanbieding van een ontwerp-besluit voor een krediet van f 10.000,-- te verstrekken voor het verlenen van een opdracht tot het samenstellen van een prognosenota als boven bedoeld. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. 4e afd. 27 november 1981

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 114