afd. 27 november 1931 WIJZIGINGEN KRUISPUNT HERENWEG/ZANDVOORTSELAAN-LANCKHORSTLAAN Heemstede, 28 oktober 1981. Aan de raad, De verkeerssituatie op het kruispunt Herenweg/Zandvoortselaan-Lanckhorst- laan is voor fietsers op de Herenweg (zowel noord-zuid als zuid-noord) or,- veilig. Deze fietsers ontmoeten thans twee verkeerslantaarnséén voor de voetgangersoversteekpiaats en één erachter. Wanneer de eerste lantaarn groen licht geeft, rijden velen door het rode licht van de tweede en komen dan in conflict met het tegemoetkomende 1 inks-afslaande verkeer. Er hebben zich hier dan ook ongevailen voorgedaan. Bovendien is de situatie voor fietsers op de Herenweg die uit noordelijke richting komen en de Lanckhorstlaan willen inslaan, gevaarlijk; deze fiet- sers moeten zich opstellen in een vak dat gedeeltelijk vödr het rechtsafvak van het gemotoriseerde verkeer richting Zandvoortselaan ligt. Ket de hoofd- ingenieur-direkteur van de Rijkswaterstaat in de direktie Noord-Hoiland zijn wij van mening dat het noodzakelijk is de situatie enigszins te wijzigen. In uw vergadering van 22 februari 1979 heeft u besloten ten behoeve van wi j- zigingen van de verkeersiichteninstallatie op het kruispunt Herenweg/Zand- voortselaan-Lanckhorstiaan en de aankoop van een stukje grond aldaar een krediet van f 21.000,— beschikbaar te stellen. Het stukje grond. is inder- tijd al aangekocht; het voorgestelde plan is echter nog niet uitgevoerd om- dat Rijkswaterstaat zich niet kon verenigen met het plan en graag enige wi'- zigingen wilde aanbrengen. Het voorgestelde plan hield in dat de beide voet- gangersoversteekplaatsen op de Herenweg verschoven en de aangrenzende op- stelstroken voor fietsers verlengd zouden worden. Iri de opstelstroken voor het iir.ksafslaand fietsverkeer zouden detectielussen worden aangebracnt. Rijkswaterstaat bracht de volgende bezwaren naar voren: 1. kanalisering van de verschillende stromen wielrijders enkel door ver- keersstrepen zal weinig effect opleveren; 2. de links voorgesorteerd staande fietsers en bromfietsers hebben geen "rugdekking" door het ontbreken van een verkeersgeleider; 3. vooral rechtdoorgaande bromfietsers zullen bij het passeren var, wiel- rijders op het kruispunt over de 1inksafslaande strook rijden en zodcen- de de detectielussen voor het 1inksafslaand verkeer aanspreken.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 117