4e afd. 27 ncvember 1981 VOORZIENINGEN M.B.T. KADEMUUR AAN DE KANAALWEG Heemstede, 28 oktober 1981. Aan de raad, De kademuur van het Heemsteeds Kanaal langs de Kanaalweg is in vrij err,- stige mate naar voren geschoven. Dit is een gevolg van een verdep iri van het kanaal bij de loswal, weike wordt teweeggebracht door de schroef van de zandschepen. Bij peilingen is gebieken dat de aiepte plaatsel ,jk 4 tot 4,5 m is, wat 0,5 m meer is dan twee jaar geleden werd gemeten. Het verzakkingsproces zal naar verwachting verder gaar, als niet op korte termijn voorzieningen worden getroffen. Deze voorzieningen zijn: - het terugbrengen van de diepte vdör de kademuur tot 3 m in net midden van het kanaal en 2,5 m tegen de kademuur; - het aanbrengen van een z.g. Gobimat op de bodem (na herprofilerinc) om uitschuren te voorkomen (een Gobimat is een geprefabriceerd betonnen systeem van geprofileerde betonstenen, vastgebetonneerd aan een kunst- stoffilter) De kosten van één en ander worden geraamd op f 150.000, Wij stellen u voor ons een krediet tot dit bedrag te verlenen. Met het herstel van de kademuur c.a. (incl. het aanbrengen var, een dam- wandconstructie en remmingwerken) is voigens een globale raming f 270.000,-- gemoeid. Wij zullen dit werk aanmelden als een projekt in het kader van het beleidsplan. Wij merken nog op dat wij u binnenkort een voorstel zuilen dcen mec be- trekking tot de maximaie afmetingen en de maximum-snelheid van schepen in het Heemsteeds Kanaai Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 127