2e afd. 27 november 1981 134 Dit jaar zal tevens een standpunt moeten worden bepaald ret betrekking tot het rapport "Verkeersstudie Zuid-Kennemeriand"dat in opdracht van de z.g. Knelpuntencommissie is opgemaakt door het Bureau Goudappel Coffeng. De standpuntbepaling wordt, voor wat Heemstede betreft, ver- traagd door het op een belangrijk onderdeel niet synchroon lopen van het rapport met het verkeersstructuurplan, namelijk ten aanzien van de inrichting van het kruispunt Herenweg/Zandvoortselaan-Lanckhorstlaan. 1.6.2. Verkeersprocessor. De tweede fase van de verkeersprocessor, o.m. inhoudende een groene golf op de Heemsteedse Dreef en een begin van dosering, bevindt zich in de eindfase van voorbereiding. 1.7 HERINRICHTING VAN WIJKLN LH MLGEN. 1.7.1 Indische wijk. De voorbereiding van een verbeteringsplan voor de Indische wijk is tot onze spijt ernstig vertraagd. Deze vertraging houdt vooral verband met het feit, dat nog geen standpunt kon worden bepaald met betrekking tot het Wilhelminaplein en een verbindingsweg tussen dit plein en de Laan van Insulinde. In enkele vergaderingen van de commissie voor de wijkverbetering, zijn ontwerp-plannen daarvoor behandeld. In de laatste vergadering, gehouden op 21 april j.l., stemde de commissie er mee in, dat over een driet.al schetsen, resp. met als uitgangspunt verfraaiing van het Wilhelminaplein met handhaving van de huidige situatie, een "verkeersluw" plein en een autovrij plein, een inspraakprocedure wordt gevolgd voor bewoners en winkeliers van het Wilhelminaplein en voor andere bewoners van de Indi- sche wijk. Uitgewerkte tekeningen betreffende de drie plannen zijn in augustus j.l. gereed gekomen; de inspraakprocedure zal hopelijk omstreeks 1 oktober a.s. van start kunnen gaan. Nadat de resultaten van de inspraak bekend zijn, zal een voorstel hiercm- trent, alsmede omtrent de overige uitgangspunten voor de verbetering van de Indische wijk, aan de commissie voor de wijkverbetering en vervolgens aan uw raad worden voorgelegd. 1.7.2 Wijk ten westen van de Eiinnenweg. Mede gelet op de resultaten van de gehouden inspraak heeft uw raad in het begin van dit jaar besloten om de wijk ten westen van de Binnenweg voiiedig -15- <r

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 15