2e afd. 27 november 1981 134 kader van het project "creëren van speelvoorzieningen" beschikbare mid- delen het best zouden kunnen worden besteed. Een en ander heeft intus- sen ook een onderwerp van bespreking uitgemaakt binnen de commissie voor het gemeentelijk technisch bedrijf. Het ligt in de bedoeling u binnen afzienbare tijd een plan aan te bieden voor de inrichting van een speelterrein aan de hoek van de Blekersvaart- weg en de Koediefslaan. Verder zullen suggesties worden uitgewerkt voor het creëren van speelvoorzieningen ten behoeve van de wijk rondom de Rembrandtlaan. Deze zullen vervolgens met de bewoners worden besproken. Een eventuele uitvoering hiervan zal evenwelgelet op de financiële ruimte, pas in 1983 kunnen plaatsvinden. Tenslotte zijn wij voornemens in het kader van de herinrichting van wijken en wegen en bij grotere nieuw- bouwplannen tevens te letten op de mogelijkheid van speelterreinen en/of voorzieningen. 1.8.4 Wateroverlast. In sommige delen van de gemeente is reeds gedurende kortere of langere tijd sprake van grondwateroverlast. Op 27 maart 1980 besloot u een kre- diet beschikbaar te stellen voor het instellen van een onderzoek naar de oorzaak van de hoge grondwaterstand op het "Eiland Rozenburg". Dit onder- zoek werd opgedragen aan de dienst Grondwaterverkenning T.N.O. te Delft, welke dienst in september 1980 rapport heeft uitgebracht. Verder is ter- zake een rapport uitgebracht door het Technisch Adviesbureau Tjaden B.V. te Haarlem, alsmede, op verzoek van het Hoogheemraadschap van Rijnland, door DHV Raadgevend Ingenieursbureau B.V. (Technisch Adviesbureau der Vereniging van Nederlandse Gemeenten) te Amersfoort. Laatstgenoemd rap- port is op 31 juli j.l. ingekomen. Voorts hebben wij over deze zaak juri- disch advies ingewonnen. Het ligt in ons voornemen u voor uw vergadering van 24 september a.s. on- der overlegging van alle rapporten een voorstel met betrekking tot even- tueel te treffen voorzieningen te doen. Met inachtneming van het alsdan te nemen besluit, zullen wij ons vervol- gens beraden over de wateroverlast in de omgeving van de Beethovenlaan. Nadere voorstellen daaromtrent kunnen worden tegemoetgezien. 1.8.5 Ophalen van huisvuil. Na een proefneming met de rolemmer, ter vervanging van de voorheen gebruik- te gietijzeren emmer en/of plastic zak, besloot uw raad in januari 1980 de -19-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 19