2e afd. 27 november 1981 134 Na overleg met de commissie voor het gemeentelijk technisch bedrijf heb- ben wij met deze voorstellen ingestemd. Het eerstgenoemde voorstel is thans in studie bij de beleidsgroep voor de realisering van het sport- complex. Het tweede voorstel zal te zijner tijd worden betrokken bij het desbetreffende woningbouwplan. Ten aanzien van de realisering van het windmolenproject kunt u binnen afzienbare tijd een voorstel tegemoetzien. 1.9 NUTSVOORZIENINGEN. 1.9.1 Reorganisatie drinkwatervoorziening. Op basis van uw besluit van 31 augustus 1978 hebben wij bij de Kroon be- zwaar gemaakt tegen het door provinciale staten vastgestelde plan tot reorganisatie van de drinkwatervoorziening in de provincie Noord-Holland. Bij besluit van 23 april 1981, nr. 68, werd het plan goedgekeurd, zij het dat op enkele onderdelen goedkeuring werd onthouden. Eén van die onder- delen betreft de overbrenging van het Heemsteeds waterbedrijf naar het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord-Holland. Gelet op de ligging zou, aldus de Kroon, overwogen moeten worden of opneming van het Heemsteeds bedrijf in de samen te voegen distributiebedrijven van de gemeenten Zand- voort, Bloemendaal, Velsen en Haarlem mede in aanmerking komt. In het plan was eveneens voorzien dat de gebieden van de zo-juist genoem- de gemeenten zouden overgaan naar het provinciale bedrijf. Ook hieraan werd goedkeuring onthouden. Binnen twee jaar dienen provinciale staten een nieuw plan vast te stellen voor de gebieden, waaraan nu goedkeuring werd onthouden. Wij beraden ons over de consequenties voor Heemstede van de Kroonuitspraak. 1.9.2 Tarieven. Uitgangspunt is een sluitende exploitatie voor de nutssectoren.Tengevolge van het landelijk geadviseerde tarief voor gas en de relatief lage kos- ten dankzij het gecombineerde bedrijf, wordt binnen de sector gasvoor- ziening wel winst gemaakt. Naar aanleiding van een door de Vereniging van Exploitanten van Gasbe- drijven in Nederland (VEGIN) uitgebrachte nota werd in het voorjaar van 1980 in de commissies voor het gemeentelijk technisch bedrijf en voor financiën en beleidsplanning uitvoerig gediscussieerd over progressieve gastarieven. Uiteindelijk was de conclusie, dat althans voor dat moment progressieve tarieven niet in overweging dienen te worden genomen. In de afgelopen periode is meermalen gesproken over de tarievenstructuur

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 21