I'!!1.I JLIL 2e afd. 27 november 1981 134 schil in dienstverlening tussen de S.P.D.-Heemstede en de g.g. en g.d.; dit verschil heeft betrekking op de jeugdpsychiatrie, de psycho-geriatrie en de daarmee verbonden somato-geriatrie. Wi.j vertrouwen er op dat het bestuur van de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noord-Holland thans spoedig tot overdracht zal be- sluiten. Wanneer een en ander zijn beslag zal hebben gekregen zal ook eindeiijk voorzien zijn in de dringende behoefte aan een 24-uurs beschikbaarheid van een sociaal psychiatrische dienst in onze gemeente. 1.12 ONDERWIJS. 1.12.1 Onderwijsnota. De voorbereiding van deelnota II van de Onderwijsnota - de Integratie- nota - vergt aanzienlijk meer tijd dan aanvankelijk werd verwacht. Wij hopen dat het concept ervan in het a.s. najaar gereed zal komen, waar- na het aan schoolbesturen, oudercommissieshoofden van scholen enz. zal wordengezonden (conform de vastgestelde procedure). 1.12.2 Nieuwbouw en renovatie van scholen. De verplaatsing van de kleuterschool "Klim-op" naar het gebouw van de Dreefschool is inmiddels gerealiseerd. De goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de begrotingswijziging waarin een uitgaaf is geraamd voor de nieuwbouw van een kleuterschool bij de Voorwegschool en een gedeeltelijke verbouwing van laatstgenoemde school zal vermoedelijk binnenkort worden verleend. De aanbesteding vah de werk- zaamheden wordt thans voorbereid. Een plan voor renovatie van de Crayenesterschool (lagere school en kleu- terschool) is besproken in een gecombineerde vergadering van de commis- sie voor financiën en beleidsplanning en de commissie voor onderwijs en vorming op 24 augustus j.l. Ten behoeve van de nieuwbouw van de Nicolaas Beetsschool heeft uw raad in zijn vergadering van 27 augustus j.l. een krediet beschikbaar gesteld. De voorbereiding van een plan voor een gedeeltelijke verbouwing van de Valkenburgschool ten behoeve van de onderbrenging daarin van de Maria- kleuterschool is thans nagenoeg voltooid; de beschikbaarstel1ing van gel- den voor deze gedeeltelijke verbouwing zal vermoedelijk nog dit jaar aan de orde komen. Volledigheidshalve maken wij nog melding van het gereed- komen in de lopende zittingsperiode van uw raad van de renovatie van de -25-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 25