2e afd. 27 november 1981 de verschillen tussen enkele instellingen zal nodig zijn. Er zal naar gestreefd worden hierover in het kader van de vaststelling van het jaarprogramma 1983 duidelijkheid te hebben. Een verdere uitbouw van de welzijnsplanning is te verwachten op het ge- bied van het gecoördineerd bejaardenwerk en op het gebied van de maat- schappelijke dienstverlening. Aangenomen kan worden, dat het gecoördi- neerd bejaardenwerk en andere belangrijke onderdelen van maatschappelij- ke dienstverlening komen te ressorteren onder de rijksbijdrageregeling maatschappelijke dienstverlening. Heemstede participeert momenteel in een gewestelijke structuurgroep maatschappelijk werk. Deze structuurgroep is doende voorstellen te formuleren voor oplossing van knelpunten binnen het algemeen maatschappelijk werk en ter realise- ring van een voor het algemeen maatschappelijk werk wenselijke struc- tuur. Daarmede wordt dus tevens voorbereidend werk verricht ten aanzien van de planning van de maatschappelijke dienstverlening op dit punt. Aan de hand van de door het rijk (nader) vast te stellen rijksbijdrage- regelingen op dit terrein en aan de hand van de resultaten van de struc- tuurgroep zal worden bezien op welke wijze Heemstede aan de planning op deze terreinen gestalte zal kunnen geven. De in het kader van de beleidsintenties toegezegde nota inzake de wijze waarop het bureau Sociaie Zaken een bijdrage kan leveren aan het nieuwe welzijnsbeleid, is in maart 1981 in ontwerp gereedgekomen. Dit 'ontwerp is aan verschillende organisaties toegezonden om commentaar. De reac- ties op de nota zulien op korte termijn worden behandeld, waarna de nota eventueel gewijzigd naar aanleiding van de reacties - u ter behandeling zal worden aangeboden. 1.14 SPORT EN RECREATIE. 1.14.1 Heemsteedse Sportstichting. 1.14.1.1 Algemeen. In de afgelopen periode bleek het zinvol en mogelijk aan de Stichting Haarlems Bureau voor Medische Sportkeuring de keuringen over te dragen, die tot dan toe in het gemeentelijk Gezondheidshuis door het Bureau voor Medische Sportkeuring werden verricht. Dientengevolge kon ditBureau met ingang van 23 oktober 1979 zijn werkzaamheden staken. Aan een jaren- lange discussie over het al of niet sluiten van het gemeentelijk badhuis -27-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 27