a'd- 27 november 1981 134 2.4 De uitgaven. De salarissen in de begrotingen zijn geraamd naar het niveau, zoals dat gold op 1 januari 1981. Voorts is er van uitgegaan, dat de prij- zen ten opzichte van 1981 niet zullen stijgen. Gelet op het feit, dat de staatssecretaris van binnenlandse zakenbij de vaststelling van de uitkeringen uit het gemeentefonds voorshands uitgaat van een prijsstijging van 3,5% is op hoofdstuk XIII een stel- post opgenomen tot het bedrag van die compensatie, teneinde een geflat- teerd beeld van de begroting te voorkomen. ÜP er|kele uitgaven in de concept-begroting gaan wij hieronder nader in. 2.4.1 Salarissen secretariepersoneel Blijkens de staat L is hiervoor een bedrag geraamd van f 2.784.332, In d1t bedrag zijn begrepen de personeelsuitbreidingen, waartoe u bij de vaststelling van de begroting 1981 besloot. Nog geen krediet is ver- leend voor de uitbreiding van de personeelsbezetting in verband met de sociale begeleiding van het personeel.In het dekkingsplan 1981 t/m 1985 is hiervoor wel ruimte gereserveerd.Voor de doorwerking van de gevolgen van het verlenen van dit krediet is op hoofdstuk XIII ruimte gereser- veerd in de stelpost voor projekten van het dekkingsplan 1981-1985 die in 1981 aan de orde zou komen. De verder noodzakeiijke uitbreiding van de personeelsbezetting ter se- cretarie zal bij de behandeling van de investeringen en aktiviteiten alsmede bij het dekkingsplan aan de orde komen. 2.4.2 Onderhoudsfonds Voor het bouwkundig onderhoud van gemeentelijke gebouwen en woningen zal een onderhoudsfonds ingesteld worden. Het doel hiervan is het voor- komen van pieken in de uitgaven in de loop der jaren. Teneinde het be- diag van de storting te kunnen bepalen, is een globale onderhoudsbegro- ting voor de komende vijf jaren vervaardigd. De storting komt overeen met het rekenkundig gemiddelde van deze onderhoudsbegroting en de wer- kelijk uitgegeven bedragen op de desbetreffende onderhoudsposten ge- durende de laatste drie jaar. Een correctie werd toegepast als bijzon- dere uitgaven gedaan zijn, zoals achterstal1ig onderhoud. In veel geval- len zal de cp deze wijze bepaaide storting lager zijn dan de onderhouds- raming in de begroting 1981. De onttrekking aan het fonds zal gebeuren overeenkomstig een jaarlijks -34-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 34