2e afd. 27 november 1981 '34 C. Hertegelen het fietspad van het Wipperplein nabij de Heemsteedse Dreef 2.4.6. Ophalen van huisvuil. De stijging van de uitgaven wordt veroorzaakt door verhoging van: kosten van afvoer via de VAM; tractiekosten en stijging kapitaalias- ten tengevolge van de hogere rente. 2.4.7. Kosten onderwijs. De bedragen van de overschrijding van de normvergoedingdie van het rijk worden ontvangen ter dekking van de kosten van het kleuteronder- wijs zijn verlaagd. Per lokaal kon dit worden teruggebracht met S 512,67 tot 5.869,16. Per kleuter is het bedrag gebracht op S 455,84. Een verlaging van S 49,99. Als voornaamste oorzaak moet genoemd worden een betere afstemming van de ramingen op de in de praktijk benodigde bedragen. Deze afstemming vond ook bij het lager onderwijs plaats. Door de relatief sneilere terugloop van het aantal leerlingen is het bedrag per leerling bij het lager onderwijs echter verder gestegen met S 59,37 tot S 677,76. De leermiddelen-budgetten zijn niet gewijzigd behoudens een correctie in verband met een ander aantal leerlingen. Het onderzoek naar de meest aanvaardbare groepsgrootte met het oog op een verlaging van de kosten van het vakonderwijs geeft als eerste re- sultaat, dat verwacht mag worden, dat inderdaad besparingen mogelijk zijn. Met het oog hierop zijn in het dekkingsplan stelposten opgenomen. 2.4.8 Schooladvies- en begeleidingswerk. Het bestuur van de Stichting Schooladviesdienst Zuid-West-Kennemerland heeft, naar aanleiding van het verzoek van de deelnemende gemeenten, om ca. 10% op de uitgaven te besparen, besloten een bestaande vacature niet te vervullen. Samen met enkele andere maatregelen leidde dit tot een besparing van ruim 9%. 2.4.9. Paramedische begeleiding. Tengevolge van het besluit van 26 april 1976, nr. 56 worden de kosten van door de gemeente Haarlem verzorgde begeleiding aan die gemeente vergoed. -37-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 37