2e afd. 27 november 1981 134 Enkele jaren is hiervoor. geen raming opgenomen omdat de kosten door een rijksvergoeding gedekt zouden worden. Naar het zich thans laat aan- zien, zal slechts van een gedeelteiijke vergoeding door het rijk spra- ke zijn. De gemeente Haarlem beraadt zich over de vraag of het nog wel verant- woord is, dat hiervoor in de toekomst normoverschrijdingen plaatsvin- den. Inmiddels zijn reeds besluiten genomen omtrent bezuinigingen voor 1982. Wij zijn van mening dat het niet aanvaardbaar is dat het voorzieningen- niveau voor Heemsteedse leerlingen achterblijft bij het niveau voor Haarlemse leerlingen. Om die reden is thans opnieuw een raming opge- nomen. 2.4.10 Sociale Zaken. De verslechterde economische situatie heeft ook zijn weerslag in de ramingen op hoofdstuk IX. Met name voor bijstandsverlening moest ruim 300.000,-- meer geraamd worden. Daarnaast is een verhoging geraamd van 140.000,-- voor uitkeringen in het kader van de Rijksgroepsre- geling Werkloze Werknemers. De kosten worden voor 90% door het rijk vergoed. 2.4.11 Stelpost herziening Ubinknormen Met het oog op de herziening van de z.g.Ubinknormen, die ten doel heeft de salarissen van gemeenteambtenaren op een reëler peil te brengen, is een bedrag van 100.000,gereserveerdDeze herziening gaat in op 1 januari 1981. Het bedrag is gevormd uit de hogere uitkering uit het gemeentefonds die ter compensatie van deze lastenverzwaring ontvangen wordt. Of het bedrag toereikend zal blijken te zijn, kan pas geconstateerd worden, nadat door functiewaardering de juiste rangniveaus zijn vastgesteld. -38-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 38