2e afd. 27 riovernber 1981 134 voorgelegde dekkingsplan voor de periode 1982 t/m 1986 blijken deze reserves vrijwel volledig te worden benut. Door de rioolrechten af te schaffen en de wegvallende inkomsten te compenseren door een extra verhoging van de onroerend-goedbelasting, werd inhoud gegeven aan het streven om een eventuele lastenverhoging voor de bevolking zo mogelijk door middel van laatstgenoemde belasting te realiseren. Overeenkomstig de uitspraak dat het verhogen van tarieven tot maximaal het inflatiepercentage niet als uitgangspunt voor het gemeentelijke financiële beleid kan en mag worden gehanteerd, werd in de gemeente- lijke doelstellingennota als subdoelstelling opgenomen, dat b.ij het heffen van leges en andere rechten wordt uitgegaan van een bepaalde dek- king van de reële kosten. De uitvoering van de hierbedoelde subdoelstel- ling werd in de praktijk overigens bemoeilijkt door het tarievenbeleid van de centrale overheid. Het voornemen om schoksgewijze aanpassingen van belastingen, retributies, e.d., zoveel mogelijk te voorkomen, kreeg naar onze mening voldoende gestalte. Voorzover de lOe beleidsintentie een andere koers beoogde dan de vorige, is deze uiteraard niet gerealiseerd. Voor het overige werd ook aan deze intentie volledig voldaan. Nadat twijfel was gerezen over de noodzakelijkheid hiervan, stemde u in het voorjaar van 1980 in met ons voorstel om de in de lle beleidsinten- tie bedoelde subsidienota niet meer te doen samenstellen. Nadat inmiddels subsidieverordeningen voor het specifieke welzijn zijn vastgesteld, wordt thans gewerkt aan een algemene subsidieverordening. Venvacht wordt dat nog dit jaar een ontwerp ter vaststelling kan worden aangeboden. In overeenstemming met de 12e beleidsintentie, worden de aanwezige re- serves in belangrijke mate benut voor het afschrijven van nieuwe inves- teringen dan wel het versneld afschrijven van oude investeringen. Byiîîëlijke^ordening^en^volkshuisvesting^^nrs^ 13 t/m 23). Van het maken van een gemeentelijke structuurnota is door de raad afge- zien. Inmiddels is - min of meer in de plaats daarvan - de Woonnota vast- gesteld. De voorbereiding van een bestemmingsplan voor het gebied Van Lennepweg/Blekersvaartweg ondervond stagnatie. Het vaststellen van een programma van eisen moest o.m. wachten op de vaststelling van de -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 3