2e afd. 27 november 1981 134 3. MEERJARENBEGRÛTIN6 ONGEWIJZIGD BELCID. Voor de berekening van de financiële capaciteit zijn dezelfde uitgangs- punten gehanteerd als in 1981. Voor de berekening van de rechten voor het ophalen van huisvuil, de on- roerend-goeabelasting en de algemene uitkering is uitgegaan van uitbrei- ding van het aantal wom'ngen, zoals in de toelichting op bladzijde 1 is aangegeven. Voorts is rekening gehouden met lastenverlagingen door de heroverweging te weten: - wijziging functie gemeente-ontvanger vanaf 1985; - een sluitende exploitatie van de jachthaven en het tennispark ingaan- de 1983; - verlaging van de uitgaven voor het muziekcentrum Zuid-Kennemerland voor de jaren 1983 en 1984 (-5% per jaar); - vermindering van de uitgaven voor sport en recreatie vanaf 1983. Voor de berekening van de kapitaallasten is uitgegaan van een rente- omslagpercentage van 9,75. Na het verwerken van deze uitgangspunten geeft de meerjaren-begroting de volgende ruimte te zien: 1983 1984 1985 1986 Bedragen x f 1.000,-- 345 429 791 767 Tot slot willen wij enkele zinnen uit de circulaire betreffende de al- gemene uitkering citeren, die in het kader van het meerjarenperspectief is opgenomen: "Benadrukt zij tenslotte dat het op deze basis becijferde meerjarenpers- pectief noch in totaliteit, noch in onderdelen, bindend kan zijn. Met name geldt dat de omvang van het volumeaccres, dat voor de ramingen wordt gehanteerd, gelet op de economische situatie, onzeker is. Het kan niet meer zijn dan een globale aanwijzing van de verwachte ontwikkeling op grond van thans bestaande inzichten". Hiermeae zal bij net financieel beleid rekening moeten worden gehouden. In dit kader merken wij op, dat wij ops genoodzaakt zien opnieuw terug- houdend te zijn bij het beschikken over de saldi-en algemene reserve. Wij mener, dat deze reserves voor een deel in stand zullen moeten blij- ven voor de opvang van voorzienbare maar nog niet te rameri lasten. Gedacht wordt aan tegenvallers in de uitkeringen uit het gemeentefonds Daarnaast. moet rekening gehouden worden met het feit dat uit de vast- -44-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 44