2e afd. 27 november 1981 10 De afdeling financiën en personeelszaken is met name betrokken bij de ontwikkeling en uitvoering van de nota's personeelsbeleid, vervanging van boekhoudmachinesaankopen en verbouwen van grote panden t.b.v. 1 en 2-persoonshuishoudens, restauratie en verbouwing van Meerzicht, bouw van het multifunktioneel sportcomplex en de bouw en verbetering van andere recreatieve voorzieningen. Uit het bovenstaande blijkt dat er weinig ruimte is voor de aanpak van projekten uit lijst I. De ruimte is voldoende om de thans voorgestelde nieuwe projekten aan te pakken. Tot slot wijzen wij op de personele capaciteit van de afdeling welzijn en maatschappelijke zorg. Met name het bureau Sociale Zaken kampt met een tekort, gelet op het gegroeide en nog steeds groeieride aantal uit- keringsgerechtigden.Een ontwikkeling die niet alleen van recente datum is. Dit blijkt uit het feit, dat reeds sinds 1976 de algemene uitkering verhoogd is met het oog op de personele situatie van sociale diensten in den lande. Met ingang van 1981 zijn in de uitkering uit het gemeente- fonds extra bedragen opgenomen voor uitvoeringskosten tengevolge van de verzwaring van de referte-eis W.W./W.W.V. Deze landelijke ontwikke- lingen zijn niet aan ons voorbijgegaanIn de personele situatie van de afdeling heeft dit echter niet tot wijzigingen geleid. Wij zijn van mening, dat dit niet langer vol te houden is. Om die reden willen wij u voorstellen het projekt "uitbreiding secretarie met 0,8 formatieplaats per jaar" zodanig uit te voeren dat in het eerste jaar twee formatie- plaatsen vervuld worden en de twee overige plaatsen in het vierde en vijfde jaar. In het bovenstaande hebben wij reeds aangegeven de eerste plaats te be- stemmen voor de afdeling algemene zaken en onderwijs. De tweede plaats zou dan bestemd kunnen worden voor de afdeling welzijn en maat.schappel i jke zorg. -47-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 47