2e afd. 27 november 1981 134 5. INVESTERINGEN EN AKTIVITEITEN. 5.1 Projekten, die niet ter keuze staan (lijst II). 'ditgangspunt is bijlage C van de aanbiedingsnota bijstelling beleidsplan, voorjaar 1981. Ten opzichte van de daar aangegeven ramingen stellen wij u voor de volgen- de wijzigingen aan te brengen. Deze wijzigingen zijn réeds in de ramingen verwerkt. - De voortdurende stijging van de rente noodzaakt ons het percentage over de investeringen te verhogen tot 13%. - In de concept-begroting van het gemeentelijk technisch bedrijf zijn c'e lasten voor de te verwachten investeringen in 1982 reeds opgenomen.De extra geraamde kapitaallasten ad f 25.000,-- voor 1982 kunnen derhalve vervallen. Teneinde te bevorderen, dat, ondanks hogere rentekosten en tegenvallende uitkeringen, toch nog nieuwe projekten van lijst I aan de orde kunnen ko- men, hebben wij de projekten van lijst II opnieuw kritisch bekeken. Hier- uit vloeit een aantal voorstellen voort in de sfeer bijstelling van be- dragen, aanpassing aan reakties en temporisering van de uitvoering. De riummers verwijzen naar lijst II, zoals die opgenomen is in de aan- biedingsnota in het voorjaar. - Nummer 20 "aanpassing openbare verlichting" De aanpassing zalgelet op de verbeteringen die in het laatste decen- nium reeds zijn gerealiseerd naar ons oordeel met 25% kunnen worden vermiriderd. - In afwachting van de goedkeuring van het plan reorganisatie drinkwater- voorziening kan nummer 21 "Beschermingsmaatregelen sector watervoor- ziening van het.g.t.b. "voorshands vervallen. Gelet op de omvang van het projekt komt het ons juister voor de uit- voering meer gefaseerd te laten plaatsvinden. Aanvankelijk is de geraamde investering gepland in 5 jaar. Thans stellen wij u voor deze termijn te verlengen tot 7 jaar, waar- door jaarlijks f 1.000.000,geinvesteerd kan worden. - Nunwier 24 Vernieuwing riolering en verbetering woonomgeving Binnenweg in 1982". Verwacht wordt dat deze investering tot een bedrag van f 2.125.000,— -48- - Nunimer 23 "Verbetering Indische Wijk"

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 48