2e afd. 27 november 1981 134 Toelichting Dekkingsplan. ad 1. Ter financiering van de kapitaaluitgaven is in de concept-begroting 1982 uitgegaan van een percentage van 11%. Inmiddels zijn vaste geldleningen gesloten tot een bedrag van f 16.000.000,— tegen 12Het verschil tussen 12|% en 11% is, voorzover ten laste van de algemene dienst, als stelpost opgenomen. Tengevolge van de jaarlijkse aflossingen dalen de rentekosten. ad 2. De lasten van de betreffende kredieten zijn opgenomen in de concept- begroting 1982, doch niet in de meerjarenbegroting. Daarom zijn de lasten voor de jaren 1983 tot en met 1986 hier opgenomen. ad 3. Verwezen wordt naar de beschouwing over de begroting van de Heemsteedse Sportstichting (punt 2.7). ad 4. Evenals vorig jaar wordt er in h,pt dekkingsplan van uitgegaan, dat de vervanging van de groenvoorziening in de Componistenwijk gedekt zal worden door een beschikking over de saldireserve. Verrekening van de wegvallende kapitaallasten met de gederfde bespaarde rente geeft per saldo een lastenverlichting tot de aangegeven bedragen. ad 5. Bij circulaire van 20 augustus 1981,FV81/U735, heeft de staatssecretaris mededelingen gedaan inzake de uitkeringen lager onderwijs. Naast een al- gemene verlaging van de uitkeringen zijn de uitkeringen t.b.v. gymnastiek- lokalen extra gekort, omdat de tarieven voor derden-gebruik, naar de me- ning van de staatssecretaris aan de te lage kant zijn. Wij gaan er van uit dat de wegvallende inkomsten gedekt zullen worden tengevolge van ver- hoging van de tarieven voor het gebruik van gymnastieklokalen door der- den, waarvoor een stelpost is opgenomen,Deze verhogingzal gefaseerd plaats- vinden. ad 6. Uitgegaan is van een tweetal beschikkingen over de reserve van de sector gasvoorziening. Wij verwachten dat hiermede het gaslekbestrijdingspro- gramma niet in gevaar zal worden gebracht. Door deze beschikkingen te -53-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 53