134 14. Na verkrijging van het meest noordelijk gelegen perceel gmnd in het gebied Van Lennepwgg/Blekersvaart, v/ordt onverwijld, dos vöor- uitlopend op de vaststelling van het bestemmingsplan, de rcalisering van een Sportzaal ter hand genomen. Bij het ontv/erpen van een desbetreffend plan wordt rekening gehouden met de gewenste integratie met andere in dit gebied te rea'h'seren openbare voorzieningen. 15. De frakties van P.H. en C.D.A. spreken uit, dat in het kador van de verdere procedure van het ontwerp-bestemmingsplan Binnenweg/Raad- huisstraat ecn heroverweging zal plaatsvinden van het in 1976 genomen principe-besluit over de toekomstige verkeerssituatie op de Binnen- weg en de Raadhuisstraat. Om de totstandkoming van het bestemmings- plan riiet onnodig te vertragen, zal het ontwerp met het oog op dit alles in zodanige vorm in het wettelijk vooroverleg worden gebracht, dat de uitkomsten vnn bovenbedoelde heroverweging in het uiteindelijk ter visie te leggen plan kunnén worden verwerkt. De V.V.D.-fraktie heeft aan deze heroverv/eging geen behoefte. Het principe-besluit over de toekomstige verkeerssituatie Binnenweg/ Raacihuisstraat is in 1976 op democratische wijze tot stand gekomen. Aangezieri thans volgens de V.V.D.-fraktie geen, althans onvoldoende nieuwe argumenten tot wijziging van de beslissing kunnen v/orden aan- gevoerd, dient deze in stand te blijven. 16. Onderzocht zal worden hoe gekomen kan worden tot het optimaal reali- seren van de in het beleidsplan opgenomen doelstellinghet waar mogelijk verwerken van die gronden, die voor het gemeenschapsbezit van essentieel belang zijn, alsmede van die gronden, waarvan het be- zrt aanbeveling verdient om ongewenste ontwikkelingen tegen te gaan. 17. Bij realisering van de in de provinciale NORG'i-nota geplande woning- bouw, moet er voor worden zorggedragen, dat een redelijk kontingent woningen ter beschikking van Heemsteedse v/om'ngzoekenden kov.t. Voor wat betreft de mogelijkheid van nieuwe bouwlokaties in de Haarlenmer- meer, zal de gemeente zich bijzonder moeten inzetten om nadelige ge- volgen voor Heemstede, waarbij met name aan de verkeerssituatie r.ôst worden gedacht, te voorkomen. 18. De binnen de gemeente nog te realiseren v/oningbouv/ moet voor verschil- 1 oric!Q kategorieën van woningzoekenden (waaronder alleenstaanden, cn- volledige gezinnen, werkende jongeren, bejaaraen, rainder validen e.d.) piantsvinden, mede ter verkrijging van een gevarieerae bevolkingsop- bouw in de wijken. 19. In het kader van een aktief volkshuisvestingsbeleid wordt bijzcndere aandacht geschonken aan de huisvestingsproblematiek van de ëén- en twcc-persoonshuishoudens. Oplossingen worden bij voorkeur gerealiseerd in de betaalbare huursektor. 20. Bij de touw van woningen op de terreinen aan de Blekersvaart en de Van Lennepweg is cen aantal van maximaal 40 vrije sektorv/oningen op in totaal 190 woningen aanvaardbaarnits de overige gehesl in de ce- subsidieerde huursektor worden gerealiseerd, waaronder dan tenminste 90 in de woningwetsfeer. 21. De gemeente zal aktief de samenwerking tussen de Heemsteedse woning- bouwkorporaties bevorderen. Met de zcgenaamde niet-toegelatm instel- lingen treedt de gemeente in overleg over hun toekomstige positie. -57- 2e aftl. 27 november 1981

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 59